TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 63460   ( 359th )
#followers: 940   ( 3384th )
#1
Богоев отпуштил 60 луѓе преку СМС.
Ај наредно може и андроид апликација ќе направат за отпуштање.

"Otpusti.me"
41ReTweets105Favorites·Details
#2
Заев се сликаше со терористи од Диво Насеље,
а Косово еве сега ги наградува.

Ж е крив за Диво Насеље, нели ?
20ReTweets50Favorites·Details
#3
Да се викаше серијата #Македонија нешто како серија #Илирида, сигурно ќе добиеше грант од УСАИД.

Вака, лапајте обвинение.
23ReTweets40Favorites·Details
#4
Не знаете колку се радувам за "промените" во Тетово.
Теута вети чист воздух и борба против депониите кој претходниот градоначалник ги остави
21ReTweets45Favorites·Details
#5
Додека зборувавте за патни трошоци,
жглап, ЗАКОН за ДВОЈАЗИЧНОСТ.
19ReTweets38Favorites·Details
#6
И така Хан ќе дојде во Нашата земја и ќе разговараме за односите со Нивната земја и останатите земји и така Нашата земја ќе се приближи кон Нивните земји и заедно среќно ќе живееме на Нашиот и Нивниот Свет.
.......
Море марш у пичку материну....
17ReTweets41Favorites·Details
#7
А Скендербег ќе го рушиме,
Или тоа не е граѓански ?
16ReTweets41Favorites·Details
#8
У време на режимот, некој министер да пробаше да ги замолчи новинарите за критика,
до сега ќе се самозапалеше некој слободар на плоштад.
17ReTweets38Favorites·Details
#9
Македонските споменици ја попречување евроинтеграцијата,
А споменици на УЧК веројатно ја забрзуваат.
17ReTweets37Favorites·Details
#10
Вести из земље:

Буџетот за патни трошоци за време на СДСМ зголемен за дупло.
После оваа вест зголемен бројот на Штурци во државата.
18ReTweets34Favorites·Details
#11
Ниедна држава што го сменила името не се распаднала.

* Стево Пендаровски
18ReTweets30Favorites·Details
#12
Директорот на Агенцијата за филм вели дека градежна експанзија со споменици немало во друга држава како во Македонија.......

Директорот за ФИИИИИЛММММ, за ФИИИЛМ.... ГРАДЕЖНа ЕКСПАНЗИЈА, ФИЛМ, ГРАДЕЖЕН, ФИЛМ.....

https://t.co/NFoJGiujNL
14ReTweets39Favorites·Details
#13
Ако сакаш намалување на бројот на возилата, зголеми ја цената на нафтата.

Следно очекувам да се зголеми цената на кондомите.
16ReTweets30Favorites·Details
#14
Мвр после 6 дена дозна дека имало САМО еден убиец на Мартин.
Ооокеј
15ReTweets33Favorites·Details
#15
Албанци осудени за злосторство тероризам.
- УА неправда, нема правда мир, соживот.

Македонец осуден за злосторство
- малку му е, терориста
16ReTweets28Favorites·Details
#16
Внимание:

Во #Македонија се шири опасен вирус кој ги претвора граџаните во чудни и необични суштества. https://t.co/rBPM8hFF7l
14ReTweets32Favorites·Details
#17
Се сеќавате за филмот кога го рушеа режимот
И после станаа порежим и од режимот.

Како се викаше ?!?!
13ReTweets34Favorites·Details
#18
Владата(Села) ја обвинува Владата (СДСМ и ДУИ) за притисоци и поткуп.

Ако крадете, трајте барем,
не се издавајте меѓу себе.
14ReTweets28Favorites·Details
#19
Новиот градоначалник на Тетово работи подобро од стариот.

Еве градот не е веќе загаден кајо порано, видете што убоо сонце и чист воздух има. https://t.co/VXWG6KO8s9
11ReTweets37Favorites·Details
#20
Дуи 2015 год.
Криминалцииии

Дуи 2017 год.
Гласајте за ДУИ, ќе цветаат реформите.

Ааааааааа океј, убаа нафтава што ја пиеме.
11ReTweets35Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Шаркатакиkapetan_taki34
2ОбиченЧовекneutralniot30
3Zarko Ristovskidecimalfawn421026
4Сплинтерsinisa_goliotok26
5Dime (не сум Ратајкоски)dimes10cent24
6Dancotrigoltki_vino24
7Шукар Чавелаjovanatozija23
8Пердуфpikabu0022
9Господин Артан Грубиlpvistinskicoek22
10Бич ПЛИЗЗkirilmkd21