TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чорбаџи Ја @corbadzija
#reach: 126457   ( 21st )
#followers: 2798   ( 1119th )
#1
Патните трошоци ПО ПРАТЕНИК изнесуваат 10000 литри БЕНЗИН.

Со тоа можат да се поминат 170000 км годишно ПО ПРАТЕНИК!!! Со просечна брзина 80км/ч потребни се 90 дена по 24ч!
Месечината е одалечена 384000 км!

Со тие пари НИЕ НЕМАМЕ ПРАТЕНИЦИ - НИЕ ИМАМЕ АСТРОНАУТИ!

😡😡😡😡
228ReTweets461Favorites·Details
#2
Новиот закон за пушење ќе биде тест за груевизмот на СДСМ. Никогаш не го слушаше народот...
Народот НЕ САКА пак пушење внатре!
Oпрајте се!
91ReTweets238Favorites·Details
#3
Фаќаат проститутка на камера у бугарија како чита книга додека чека клиенти.

Абе кај нас пола пратеници немаат прочитано книга у живот.
😂😂😂
70ReTweets234Favorites·Details
#4
Ж плаче зашто албанците гласале за СДСМ.
Села плаче зашто македонците гласале за Мерко.

Добредојдовте во ДЕМОКРАТИЈА дечки!!!
55ReTweets190Favorites·Details
#6
Трајна поставка пред домот на Тарчуловска - подарок од новиот градоначалник на Кисела Вода.

😂😂😂😂 https://t.co/ONYc6xoOok
40ReTweets145Favorites·Details
#7
За да ги потрошат сите пари од буџетот за патни трошоци...

Секој пратеник, треба да вози 6 месеци, по 12 саати на ден, со 80км/ч, БЕЗ ЗАСТАНУВАЊЕ!

Ова значи дека БУКВАЛНО сите 120 пратеници ДО ЕДЕН, ЛАЖАТ и КРАДАТ!
47ReTweets114Favorites·Details
#8
😂😂😂 Kaкви тролови!

Америте во амбасадата во Скопје направиле Жолто Комбе од тиква, за Халовин.

😂😂😂😂😂😂😂 https://t.co/gZwx3vrv5l
40ReTweets129Favorites·Details
#9
Господин господин стефан 😂😂😂 https://t.co/vq7h6Lb4zw
36ReTweets135Favorites·Details
#10
Околу 500 административци со плати над 40к денари, вчера почнале да одат на работа по прв пат.

Откази ало влада!!!
42ReTweets95Favorites·Details
#11
Судијката планирала да го осуди на 18 години,
ама
ДЕФОКУСИРАНА била...

😂😂😂
31ReTweets113Favorites·Details
#12
А ми беше познат од некаде новиов портпарол на МВР.

😂😂😂
#lurch https://t.co/QEZwUZz3He
25ReTweets126Favorites·Details
#13
Веќе се пушело во скоро сите кафани и кафичи во Скопје.

Фала @SDSMakedonija за копитарскиов потег на векот!!!
28ReTweets98Favorites·Details
#14
Прва реформа да ти биде ИДИОТСКО враќање на пушење внатре во кафани е или заради:

ТОТАЛНО ОТСУСТВО НА ПАМЕТ
КОЛЕНИЧЕЊЕ пред ТУТУНСКОТО ЛОБИ
31ReTweets80Favorites·Details
#15
Од “за 2 червени” до просечна плата од 715€ во Софија.

Не бе не ни треба ЕУ копита едни вмровски.
24ReTweets101Favorites·Details
#16
Спиеш ли мирно Соња Тарчуловска?
Спиеш ли Владимир Пешевски?
Спиеш ли копито Груевски?
Спиеш ли Софијанова?

Само т… https://t.co/guC0QF3PrF
27ReTweets80Favorites·Details
#17
Кобниот детал во тројанскиот стан што Бетон и го подарил на Тарчуловска.

😂 https://t.co/pKv6a0PrQa
29ReTweets69Favorites·Details
#18
А за патни трошоци не сте дефокусирани, хоштаплери едни.
27ReTweets70Favorites·Details
#19
СКАНДАЛОЗНО:

За 11г БДП на Македонија е пораснат за едвај 13.4%, а буџетот на државата за СТРАОТНИ 56.4%.

После с… https://t.co/iYqeclBUHN
26ReTweets61Favorites·Details
#20
Полицајците - не работиме добро ради малите плати
Наставниците - не образуваме добро ради малите плати
Лекарите - не лечиме добро ради малите плати

А да си извадите вие пилиња б'лгарски пасоши?

😂😂😂
20ReTweets72Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Sveste tesesveste_tese82
2Влада на Македонијаvladamk77
3Господин Артан Грубиlpvistinskicoek61
4Monseur Goustave Hvlazarevik54
5Кокранfortifikacija41
6Nervoznatatoopersonal_139
7Kaltrina Selimitrinaselimi39
8De Heks 👑sarahshei139
9Alexanderalexandrovii35
10Mindрluмbеrmindplumber33