TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЦрноКоса @crnokosa123
#reach: 69298   ( 291st )
#followers: 1220   ( 2628th )
#1
Село Јанче Мавровско.❤
Убавините на Македонија.
*Слика за Добро Утро. https://t.co/NyIqqMVF84
32ReTweets148Favorites·Details
#2
- Мамо јас не јадам сирење со дупки.
- Пичка ти матер изеди го сирењето а дупките остај ги.
18ReTweets88Favorites·Details
#3
-Мамо може ли женска дома да донесам?
-Може бе сине,само смени а постелнин'та, оти само ако седне момето на твојот кревет, трудна че остане.
16ReTweets91Favorites·Details
#4
- Не зборувај со полна уста ...
- Ама јас не јадам ништо моментално!
- Јадиш гомна !!! ....
21ReTweets66Favorites·Details
#5
Шо ти се вика културна девојка. 😂 https://t.co/XAH54FLysq
14ReTweets86Favorites·Details
#6
18 годишен дечко (син на мама и тато) изгубил у казино 10.000 €, а за малата Валерија едвај уште се собираат 40.000€. Е од вакви недоносени како малиот не нѐ бива нас.
15ReTweets60Favorites·Details
#7
Јас сум од онаа генерација што порасна со оваа серија.
*Добро сеа на почеток бев многу мала што мислев дека Бренда и Брендон се дечко и девојка али тоа нема везе сеа. https://t.co/2vvDyRZfDJ
9ReTweets65Favorites·Details
#8
-Шо прајш?
-Ништо ти?
-Ништо
-А шо ќе прајш ?
-Ништо ти?
-Ништо ....
-
-
-
-Оти ?
-Онака...
11ReTweets57Favorites·Details
#9
Ќе видите многу паметни мажи со глупави жени, но речиси никогаш паметна жена со глупав маж - Ерика Јонг
14ReTweets43Favorites·Details
#10
Ова Твитер награди како некој Масонски собир е.
9ReTweets52Favorites·Details
#11
Јас мислев дека шо одам на продавница облечена по чорапи,влечки, тренерки и капут ќе ми се смее некој, а види модав… https://t.co/UYmIvjRnlf
9ReTweets48Favorites·Details
#12
Како мала за флеките кога ќе се извалкав мајка ми користеше шамар а не Вениш.
13ReTweets36Favorites·Details
#13
Времево е само за на планина, дрвена куќичка со камин, вино и гитара .... фантазија ❤
10ReTweets41Favorites·Details
#14
Кога би се сложила со тебе, тогаш и двајцата нема да бидеме во право.
11ReTweets32Favorites·Details
#15
Во меѓувреме еден "културен" муабет помеѓу двајца кавадарчани. 😂 https://t.co/44dNu7uy4T
11ReTweets18Favorites·Details
#16
Е добро де шо се изнервира толку човекот не ти побара нешто шо го немаш пробано, плус културен се извини 😂😂😂 https://t.co/9ZFg7rN8Kb
5ReTweets34Favorites·Details
#17
46 години ... океј !!! Може да снима уште една серија Росалинда без проблем. https://t.co/okotK61cVY
2ReTweets40Favorites·Details
#18
-Бабо овие макароните за мене ли се?
-Не!
-Ами за?
-За мачките и кучето!
-А за мене?
-Ништо
*Менувам баба шо не дава јадење за баба шо дава
6ReTweets26Favorites·Details
#19
Пица за сиромашни. https://t.co/aQ1W6XrfgZ
5ReTweets27Favorites·Details
#20
Само Кавадарчанец може да и рече на жена му "Да и го турам на сестра ти", без потоа да добие барање за развод.
5ReTweets27Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Еск0барeskobar_od_sk29
2Ᏸ∀ƮƸ ♈batemkd22
3💀 Семоќниот Диме 💀dimepupuliev21
4dat niqqa bетмен🙄😒dimitrov_121
5Aнѓеле Беangelebe20
6Ale✘ ♎️✈️®ace_pilot1518
7Dixonradovan_sm16
8Квасецkvasec114
9iBOY☘️yelrambobtwo13
10Meto Iliev♈imiteiphone12