TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

дамјанев @damjanev
#reach: 67412   ( 310rd )
#followers: 453   ( 6476th )
#1
Јас како пушач сметам дека правото на персоналот на кафичите да не се труе е појако од моето право да бирам дали да се трујам.
70ReTweets227Favorites·Details
#2
За грев. Последните пари ги дал да си купи трошно количе и сега нема 40 денари за да си плати паркинг. Ќ… https://t.co/8OgBhBOd2k
29ReTweets67Favorites·Details
#3
Сељаците во мојот град https://t.co/zT80FDNYay
16ReTweets27Favorites·Details
#4
- Господине Груевски, зошто ја финансиравте партијата на нелегален начин?
- Бев дефокусиран.
7ReTweets35Favorites·Details
#5
Ало пратеници. Знаете ли што ќе ми се случи мене, или на некој вработен во производствен погон, ако од немарност направиме беља на работа?
8ReTweets27Favorites·Details
#6
Конкуренцијата за шупак на денот е јака.
#МногуУбавоСиПаркиран
#ЗоштоМачеСељак https://t.co/zj0xLxe7Wz
11ReTweets16Favorites·Details
#7
Кои шупаци од луѓе сме :-(
https://t.co/u3BlOMh5MZ
9ReTweets8Favorites·Details
#8
Мислам дека го имаме ФБ настанот на годината https://t.co/mqugN3tFAB
7ReTweets9Favorites·Details
#9
Пази сега стратегија на одбраната на Горан Грујовски. Времето поминато во бегство и во екстрадициски притвор да му се рачуна во казната.
4ReTweets15Favorites·Details
#10
@mindplumber Vozio komšija Franjo
Da proda jabuke,
Vozio komšija Momo
Da mu ženu porode.

Vozio ga dajdža Mirso
kad je iš o u kurvaluke,
Vozio go malo i ja
kad bi mazno ključeve.
3ReTweets9Favorites·Details
#11
Добро бре, новинарчиња низаедни. Кога ќе научите дека податокот колку вкупно затвор добила некоја група не е никаков релевантен податок?
3ReTweets7Favorites·Details
#12
Чудо во Скопје! На Рекорд автобус чекаше пред пешачки да му се отвори простор, иако му беше зелено.
2ReTweets10Favorites·Details
#13
Никој не го спомнува ова, а тоа е изворот на целиот муабет со “заштита од пушење”. Со заштита на персоналот запонува целата приказна во САД.
1ReTweets13Favorites·Details
#14
@azder @JasnaKoteska @mindplumber @galevski Член 50 од статутот на партијата. https://t.co/XNq2gt8NY8
4ReTweets3Favorites·Details
#15
Време е да го повториме материјалот од минатиот семестар. https://t.co/nkRR8z0G6V
3ReTweets5Favorites·Details
#16
@mindplumber Ко ќе ми текне колку млади луѓе си отидоа ради невозвратена љубов која нема да ја најдат во туѓина...
Tasno
2ReTweets7Favorites·Details
#17
@mindplumber Мислам дека уште на времето УЈП го затвори случајот со некое образложение од типот “These are not the droids you’re looking for”. Исто како и за четирите стана на мама Нада.
2ReTweets7Favorites·Details
#18
@VLazarevik @Emilica32 @seirdotmk И дека имате од Бога дадено право да возите коли од повисоката класа, кои реално… https://t.co/lcQ4vCoe72
3ReTweets4Favorites·Details
#19
@h3xman @mindplumber Ајкулата го учели ајкулчето да лови гњурци:
-Ќе вртиш околу 2-3 мин. па ќе го лапнеш
-А одма д… https://t.co/kCDIv7Jrkc
2ReTweets6Favorites·Details
#20
@seirdotmk @Emilica32 @jp_euro @VLazarevik Воведување стандари за издувни гасови и нивна контрола на технички. Стро… https://t.co/5HuTkskdEq
3ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Mindрluмbеrmindplumber145
2Др Арсланагићarslajemenibog53
3Џотоgiotto_mkd43
4Monseur Goustave Hvlazarevik38
5Скрачиskraci28
6Имам девојкаseirdotmk25
7Парго™parg023
8Шаркатакиkapetan_taki20
9Canadian Coyotespacebloomp19
10Чорбаџи Јаcorbadzija18