TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Darko Arsovski @darsovec
#reach: 94324   ( 98th )
#followers: 4503   ( 610rd )
#1
Приоритети на новата власт. https://t.co/NAJDJJlvvY
62ReTweets158Favorites·Details
#2
Банкарскиов долг си го викам „Ќосето“ јер ме брка со камата.
20ReTweets101Favorites·Details
#3
Сега е правото време да кажеш дека пред 20 години Тони Михајловски ти го покажал курот дур сте пушеле трева зад Драмски.
19ReTweets66Favorites·Details
#4
Has slavic science gone too far?
#SlavicCamouflage https://t.co/IiOKYfWMKM
16ReTweets63Favorites·Details
#5
Се уште мислам дека најјака финта е да пуштиш 4 свињи во супермаркет оначени со бројки 1, 2, 3 и 5.
Нека се чудат каде е 4ката.
11ReTweets48Favorites·Details
#6
Тоа се моите пари.
Да Ти Нацртам: За државното „БЕСПЛАТНО“ | Balkon3 https://t.co/Gn7ryE3tlW
17ReTweets29Favorites·Details
#7
Ми се искача на протест. :)
Владата подготвува нов Закон за заштита од пушење | 24 ВЕСТИ https://t.co/MnJl28Azxv
14ReTweets32Favorites·Details
#8
Истражување како се загрева Скопје, чудовиштето што гори дрва колку цело Водно за една зима! #Загадување #ЧистВоздух https://t.co/zD8pfiIIWT
(Досетка од Игор Новески) https://t.co/1KgDRNa5vS
19ReTweets16Favorites·Details
#9
Па се разбира.
Изум кој 17 години чека примена, да ги растера скопските магли и загадувањето https://t.co/K7wEL3xlef
16ReTweets20Favorites·Details
#11
Му честитам на министерот Оливер Спасовски бидејќи успеа да направи нешто што никој не го очекуваше од него.
Го размрда тајмлајнот во недела после ручек.
8ReTweets41Favorites·Details
#12
Не е точно дека е потребно нешто специјално за да се биде #НаТочак на дожд. Само кабаница и безбедна инфраструктура… https://t.co/xMNw0t62Yo
10ReTweets32Favorites·Details
#13
Јас: Сите треба да направиме лична жртва за почист воздух.
Исто така јас: Ponudete golf 4 do 3000€
3ReTweets42Favorites·Details
#14
Целиов муабет со прочистувачот на воздух од 1800 евра на Стефчо дур Карпош се гуши ми е ко француска буржоазија што живее на висока нога дур останатите умираат од дизентерија.
7ReTweets28Favorites·Details
#15
Да не има стаклено ѕвоно над Велес?
Бројките на #Загадување се ненормални. https://t.co/EJ0Q8RHD2l
10ReTweets13Favorites·Details
#16
Длабинска 10годишна анализа за причинителите на #загадување со препораки за мерки за #чистводух.
https://t.co/e01OhtyVuq
11ReTweets8Favorites·Details
#17
Дебатата ја спуштија на ниво за пушење во кафичи и алкохол по 7/9, а тука народ се надева дека ќе ја кренат за легализација на канабис.
GGWP
7ReTweets19Favorites·Details
#18
Darko Arsovski is celebrating great success јер успееа со другарите да резервираат за нова година 50 дена пред прославата.
1ReTweets28Favorites·Details
#19
Здраво ВМРО,
На времето протестирав за да ги смените политиките ама вие не слушавте па сега сте опозиција.
Ај сега со мене на протести.
4ReTweets16Favorites·Details
#20
@huskotosich Мали изгледа ко да поминал долго време на терапија / тешки дроги бидејќи кажал дека зградата му зборува преку телевизор.
4ReTweets14Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Медоmedodimoski12
2Слаткар Бавчовabavcov12
3Шукар Чавелаjovanatozija10
4Bobstarbobstar_m7
5Matzeeevulmatzee7
6EmptyPersonadarkhour_seeker7
7ДеЖанаdramaqueendidi6
8Donatello™petrusevski136
9Сапиенсcovek16
10никола димчевnikola_dimcev5