TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 121623   ( 27th )
#followers: 7176   ( 285th )
#1
219ReTweets932Favorites·Details
#2
(ВОЗНЕМИРУВАЧКА ФОТОГРАФИЈА 18+) https://t.co/ChPL9mbU8u
86ReTweets297Favorites·Details
#3
Заев, собери си го сељаков... https://t.co/SjUv1OIG49
84ReTweets301Favorites·Details
#4
жителите на Црешево, на Заев му поклониле Црешово топче... а што ќе му поклонат жителите на Куратица. останува да в… https://t.co/qn6XVNmlta
55ReTweets189Favorites·Details
#5
во Прилеп има место што се вика „Плачикур"... имено, таму невестите ги испраќале гурбет мажите... сакам да кажам, бидете малку креативни со аеродромот, јебали вас и Александар и Киро Глигоров
58ReTweets171Favorites·Details
#6
Царинарниците заплениле 4 (и со букви - ЧЕТИРИ) литри домашна ракија од трговски објект во Куманово... Јованке, дај… https://t.co/bxg5PRxaHs
42ReTweets170Favorites·Details
#7
за митингот во Градско се бараше карта повеќе... https://t.co/3smc25sNel
40ReTweets138Favorites·Details
#8
во синоќешната акција, од 272 возачи, кај 102 возачи е утврдено присуство на алкохол... видете говеда, уопште не ми е гајле за вас, ќе направите сообраќајка и ќе погинат невини луѓе... кога пиете, не возите... едноставно е
41ReTweets134Favorites·Details
#9
ОН најубаво садеше дрва... и тоа му го зедовте скотови!!!111 https://t.co/7pEZqqg5m1
28ReTweets163Favorites·Details
#10
фотографирање
- пред црква 500 денари
- во црква 1.500 денари
пошто на татко му е црквата
мрш лешинари!
https://t.co/41Ut0LLATm
40ReTweets90Favorites·Details
#11
#ОнаКога народ со плата од 200€ дебатира дали патните трошоци на пратениците со преку 1.000€ плата, им биле високи или не. #Вечна
35ReTweets93Favorites·Details
#12
очите на шпанската и светска јавност вперени во македонската Твитер сфера каде интензивно се крои иднината на Каталонија, Шпанија и ЕУ
26ReTweets111Favorites·Details
#13
Ивица Боцевски назначен за амбасадор во Каталонија
22ReTweets100Favorites·Details
#14
на Јанко никој не му давал термин за емисија... јбг брат, во толку ануси се изнапика, треба време таа смрдеа да изветрее
18ReTweets101Favorites·Details
#15
курофми NМА РАЗЛNKA https://t.co/h9W28ItqN3
21ReTweets89Favorites·Details
#16
Велика Британија од денес знае дека на 29 март 2019 во 23 часот ќе ја напушти ЕУ... а ние, ние не знаеме дали ќе имаме држава за две години... е во тоа е разликата помеѓу држава и вукојебина
20ReTweets89Favorites·Details
#17
18 месеци затвор за Грујевски... иили со други зборови, помал грев е уништување на службени документи отколку кражба на ќебапи
28ReTweets60Favorites·Details
#18
по ниедно друго прашање во Собранието не постои консензус како по прашањето за личниот бенефит
25ReTweets50Favorites·Details
#19
Турчин се самоубил во живо на Фејсбук, бидејќи му се верила ќерката без негова дозвола... требало да се соберете си… https://t.co/lK6sSxVXJQ
17ReTweets68Favorites·Details
#20
Пушењето е зависност, а зависноста е болест. Економскиот аспект кој кафанското лоби го наметна како примарен, е сос… https://t.co/w8Mdn4oMDs
17ReTweets58Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Poison Ivyhedera_genus53
2Jasna Koteskajasnakoteska49
3Ибе Паликуќаibe_palikukja40
4Cosmopolitanalikiaj28
5Никсонrnixn25
6Имам девојкаseirdotmk23
7JaneDoesonjatd19
8Oliver Spasovskio_spasovski18
9HacmeBkahacmebka17
10Владо Апостоловapostolov8013