TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 125628   ( 21st )
#followers: 5305   ( 471st )
#1
Ај покажи со прстињата колку општини има ВМРО?
77ReTweets241Favorites·Details
#2
Ми нема ништо по бљак од бремена жена со цигара во рака.
59ReTweets233Favorites·Details
#3
Станувам сабајле. Ми се пријаде ѓеврек со сланина од Силбо, облеков балетанките запалив цитроенот на дизел и спичив… https://t.co/K6Kv2zW1jw
45ReTweets199Favorites·Details
#4
I said yes 💍
13ReTweets271Favorites·Details
#5
Прочитав некаде вегетеријанска пастрмајлија, па свето ли ви е нешто бе на вас?
41ReTweets173Favorites·Details
#6
СЕ РАСПРАВАТЕ ЗА НЕШТО ШТО НЕ Е НИ ПРЕДЛОГ ЗАКОН!
ПУШЕТЕ КУР, НЕ ЧАДИ!
39ReTweets166Favorites·Details
#7
Знаете кој се херои на градот?Сите вработени на дијализа. Што секојдневно се изложени на ризик од хепатит, зрачење… https://t.co/U5DIy40IHS
30ReTweets172Favorites·Details
#8
Ме носи во кафана на џигер за да не го јадам неговиот.
26ReTweets144Favorites·Details
#9
Државата да плаќа операции во странство, да ги поправо условите во здравството и да се покачат платите како не би отишле сите да работиме низ светов. Да се врати приемниот на медицински и да не примаат шуто и сакато и на "некого" детето, после ќе снимате серии.
31ReTweets121Favorites·Details
#10
Уште не ми стана жал за луѓе што се самосожалуваат, а не мрднале со прст за да им е подобро.
31ReTweets98Favorites·Details
#11
Од денес сум официјално невработена. Нек иде живот ❤
9ReTweets153Favorites·Details
#12
Шетав така дефокусирана и влегов во Дион на кеј. Палам цигара и му дувам во фаца у на еден урбан херој точкар. Викам дај едно смути у сијалица се секирам за ова со ЈО.Плус на пат навака ја опљачкав НЛБ, да украдов ќебапи ќе лежев 3 год, вака ќе се понашам ко Груевски.Шу праиш ти?
22ReTweets107Favorites·Details
#13
Ќе ми извините ама како бе пичка му мајчина за се имате мислење и сте најпаметни?
25ReTweets95Favorites·Details
#14
Кога ја зимаш и другарка ти со тебе до вц. https://t.co/V6BYE2iakb
16ReTweets89Favorites·Details
#15
Ако не па саатот да го вратиме!
16ReTweets81Favorites·Details
#16
Честит именден на баба ми Митра и фала на тато што не ме крстиле така.
11ReTweets92Favorites·Details
#17
Ај реши ја равенкава. Колку твитерџии јадеа гомна за смртта на новороденчиња во време на сдс, а броеја колку Тамари чини триумфална порта помножено со сите штабци што мислат дека Латас е новинар наспроти оние што му се восхитуваат на Политико. Македонија штапска.
18ReTweets69Favorites·Details
#18
До ноември фрлај секаде ѓубре, вози до секаде кола, загадувај на секој можен начин и сега инсталирај апликација за мерење пм честички и кукај дека е загадено. Говеда.
17ReTweets71Favorites·Details
#19
Во ред сум малку после работа на едно пиво седнавме. https://t.co/ymidRmh805
10ReTweets83Favorites·Details
#20
Тома Здравковиќ купи ми јетра.
17ReTweets52Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Д.Д.Ј.drndrnjarinja_51
2Никсонrnixn40
3Mindрluмbеrmindplumber36
4Ибе Паликуќаibe_palikukja32
5Имам девојкаseirdotmk23
6i999yi999y20
7Poison Ivyhedera_genus18
8Александраfilipova_a15
9Tom is Loveegodollaric11
10Дуле СавичⓇshushmula10