TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sasho Andonov @dr_koljo
#reach: 82354   ( 200rd )
#followers: 5658   ( 424th )
#1
Доказ дека твитер е пун говна комуњарски, а не желни за подобра иднина е шо веќе неколку месеци не пречат број на починати деца, убиени, задолжувања, се она шо на споменативе им пречеше порано.
66ReTweets163Favorites·Details
#2
Не е дека се разбудивте грди, такви и си легнавте.
36ReTweets97Favorites·Details
#3
Џентлменство не е само тргање столче деца мои, џентлменство е начин на живот <3
21ReTweets85Favorites·Details
#4
Тоа шо сум ти кажал дека фино изглеаш нит значи дека сум ти се пуштал, нит дека за жена сум те побарал, ебамити селскиот ебамити!
17ReTweets90Favorites·Details
#5
Муда се потребни за да одржиш ветување. МУДА. Нешо шо денес се помалку имаат луѓето.
21ReTweets64Favorites·Details
#6
А тука би цитирал и ФБ статус на една драга твитерџика. https://t.co/mK8T7VTn2X
15ReTweets47Favorites·Details
#7
Шо сме убај со појасиве, ти црн појас - седми дан, ја волнен појас - ишијас. #ОхридскаХаикуПоезија
9ReTweets40Favorites·Details
#8
Со 3000 еура од вашите јебени бизнис класа летови ќе средевте еден цел ходник на некоја од клиниките што ви се хорор на пример. @VladaMK @ZdravstvoMK
Бтв не е срамота во 21 век да имате ЗАЕДНИЧКИ ТОАЛЕТИ за мажи и жени по клиника?!?
10ReTweets29Favorites·Details
#9
Дождот врнит не престанвит, кај ојт водана, да знам. #ОхридскаХаикуПоезија
7ReTweets37Favorites·Details
#10
Да ви ебам селскиот да ви ебам, абе Д од дама немате у вас пичкуматер!
6ReTweets38Favorites·Details
#11
Избришав прозори, пуштив усисивач, пуштив машина за перење, изџогирав плочки и ламинат, сеа може да збориме за пички.
6ReTweets35Favorites·Details
#12
Не и го еби денот, неа е увек боља опција. <3
7ReTweets30Favorites·Details
#13
Пред избори:
ВМРО ПОПИСОТ ДА ГО НАПРАВИТЕ СЕ ДА ВИ ЕБАМ ЌЕ СИ ЛЕЖИТЕ!!!
По избори:
АЈ БЕ НЕ МОРА ПОПИС ТРОШОК Е ЗДРАВЈЕ 2020 НЕКА СЕ ПРАВИ!!!
7ReTweets28Favorites·Details
#14
А за овде “Само јадење гомна луѓенца” би било најсоодветно, јер само тоа и ср прави.
8ReTweets25Favorites·Details
#15
Сите сакаат директни и искрени момци, се док не им кажуеш дека сакаш да ги плеснеш, тоаш си говедо рецимо.
4ReTweets37Favorites·Details
#16
Денес од 10:00 часот во Хотел Холидеј Ин има отворена канцеларија за работа на Малта со Македонски пасош. #ДаБидемеКорисни
9ReTweets21Favorites·Details
#17
Инфо од штази, провинциалките почнале да набавуваат допичњаци за големиот хепенинг на шеснаести у ем ка це.
5ReTweets30Favorites·Details
#18
Ако колегата продужи да шмрка уместо да издува нос ќе ме читате по весници у црна хроника. Јас сум го фрлил од тераса због шмркање.
3ReTweets35Favorites·Details
#19
Знаете зашо не ебете? Зашо постојат лигавештии попут Блек Флешови и На дедо најубави шо ги уфилмаа дека сите се прелепотици. #ЛапајСиДваБлока
4ReTweets30Favorites·Details
#20
Има разлика меѓу упорен и напорен, точно, вие сте од вториве. <3
6ReTweets23Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Д.Д.Ј.drndrnjarinja_206
2❄Битолчанка❄bit0lcanka89
3дандилsatirahumor68
4Chlamyidiaschiffer_pg1464
5ХепиАурhepiaur42
6Wannabeiskulirana42
7Дарлаmitevskad40
8Средаmpatgod40
9Бактеријаesherihiacoli39
10Џудит Неписмената™🎉❄️🐧kroffni4ka29