TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

DragoLjubica @dragoljubica
#reach: 29998   ( 1113rd )
#followers: 397   ( 7209th )
#1
Еден ден ќе се помириш дека не припаѓаш никаде и тоа е тоа.
20ReTweets52Favorites·Details
#2
Кога никој не дели љубов гушни си го сонцето.
11ReTweets29Favorites·Details
#3
Она кога си пример како не треба.
3ReTweets10Favorites·Details
#4
Тоа што си мразел, си станал.
3ReTweets9Favorites·Details
#5
Она кога сите се жалаат околу тебе, ти ќути и слушаш и на крај ти викаат блазе си ти, ти немаш проблеми.
3ReTweets7Favorites·Details
#6
Не знам ни кај сум ни кој сум.
2ReTweets7Favorites·Details
#7
Таман ќе го отсакаш, ќе те засака.
2ReTweets6Favorites·Details
#8
Многу работи и немам али побитно ми е што имам.
2ReTweets5Favorites·Details
#9
Сите сакате скромни девојчиња што не трчаат по пари а не ни верувате дека постојат такви.
2ReTweets3Favorites·Details
#10
Треба и време и енергија за толку патетики.
1ReTweets6Favorites·Details
#11
Не е тешко кога знаеш што сакаш.
1ReTweets5Favorites·Details
#12
Жал ми е што некои се такви а уште пожал ми е што и јас не сум таква.
1ReTweets5Favorites·Details
#13
Градежниците прво чекаат да се разбудиш па да одморат.
1ReTweets5Favorites·Details
#14
Нов почеток е тежок почеток.
2ReTweets2Favorites·Details
#15
Колку шанси треба некому да дадеш за да сфатиш дека е доста?
1ReTweets4Favorites·Details
#16
Она кога месечно по пет-шест животни желби ти се исполнуваат.
1ReTweets4Favorites·Details
#17
Ако сум тука не значи дека сум тука.
1ReTweets4Favorites·Details
#18
Не ми е проблем да издржувам маж, туку што не можам да најдам таква работа.
1ReTweets4Favorites·Details
#19
На пола пат добиваш уште повеќе сила да го доодиш до крај.
1ReTweets4Favorites·Details
#20
Премногу високо мислење имам за него, затоа сум сама.
1ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1🐈🐈 Marie 🐈🐈marie_hotcat5
2Методија Белевскиmetodija695
3Jasbrlabrla4
4хотспотоulavio4
5Evianaveevian2
6ЧокоЛадната🍫cokoladnataa2
7Нарцисткаnarciskata2
8iBOY☘️yelrambobtwo2
9Русокоса девојкаblondy1651
10Јанаjanagochevska1