TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ебате Беља @ebate_belja
#reach: 92511   ( 109th )
#followers: 1079   ( 2957th )
#1
- Кажи ми два поубави збора од Те сакам?
- Пуштија платаааа...
73ReTweets203Favorites·Details
#2
Еве ги и броевите луѓе. Секој РТ е поголема шанса да се соберат потребните средства. https://t.co/8BbMTgIjVZ
65ReTweets24Favorites·Details
#3
Цел Штип се вклучи, но не верувам дека ќе е доволно. Работе се за поголема сума на пари. Пари се собират и по фирми и дечиња одат со касички од врата на врата. Секоја помош е добредојдена. https://t.co/q2Gh1Mcj5W
29ReTweets10Favorites·Details
#4
Македонија, земја каде шо без лекарско не можеш да полагаш за кола, ама можеш да водеш држава...
16ReTweets49Favorites·Details
#5
Тоа е таа кафана... https://t.co/mOiNMlAtRK
12ReTweets60Favorites·Details
#6
Жена ми у чеиз си донесе апетит.
12ReTweets53Favorites·Details
#7
- Ало, љубави, за вечер сакаш јагода или банана?
- А дека си ти, на пазар ли?
- У аптеката...
14ReTweets46Favorites·Details
#8
- Попе Трпана ме вара.
~ Разведи се.
- Не можам.
~Па не се разведувај.
- Ама маче ме.
~ Епа разведи се.
- Не можам, децата...
~ Епа не се разведувај.
- Ама не можам да и простам.
~ Смени вера.
- И како ќе ми помогне тоа?
~ Не на тебе, на мене. Па оди забавај го оџата...
14ReTweets43Favorites·Details
#9
Сите прскат против муви и комарци, само вла против бубамари.
10ReTweets26Favorites·Details
#10
- Добар ден зете.
- Добар ден.
- Кај ќе одеш?
- Да навадам травата.
- Ама истура надвор бе зете!
- Немај гајле, иам чад'р.
8ReTweets30Favorites·Details
#12
Мастер оф тапетс... енд џастис фор ол. https://t.co/moUZmfUAWo
5ReTweets24Favorites·Details
#14
Македонија 2018 немало да настапува на Евровизија, не било платено нешто таму. Алелуја, редно беше...
3ReTweets27Favorites·Details
#16
Дечки да не знаете некоја друга банка освен НЛБ шо прима извини место враќање на парите после грабеж? За другар прашувам...
6ReTweets15Favorites·Details
#17
Професионален кафеварач со долгогодишно искуство, познава дали се дига кафето и по звук, без да гледа у џезвето.
#ДоброУтро
4ReTweets20Favorites·Details
#18
Имало начин луѓеее... https://t.co/O58rJa4DTg
6ReTweets14Favorites·Details
#19
Загоре, ако може бројчето од чичкото? https://t.co/PwPiKzyIEm
3ReTweets23Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Кукуњавскаemmyllija205
2Д.Д.Ј.drndrnjarinja_145
3Оркоkakoorko128
4Дарлаmitevskad96
5Mulanzlatnoslavejche74
6вина невинаnalutilus59
7Tȟatȟáŋka Íyotakezarkovski55
8ХепиАурhepiaur49
9Mindрluмbеrmindplumber48
10боргasimilacija48