TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(М)елена @ecipecipececi
#reach: 72843   ( 264th )
#followers: 472   ( 6285th )
#1
Таква сиромаштија е во Македонија што сите пушат Marlboro и седат секој ден на кафе
49ReTweets174Favorites·Details
#2
- Од кога со диета бе?
- Ее де прашај ме нешто друго.
- Како љубовта?
- Со диета планирам од понеделник.
55ReTweets147Favorites·Details
#3
Сите имате по неколку непријатели што порано ви биле најдобри пријатели ☺
30ReTweets84Favorites·Details
#4
Од "Ќе видиме" никој ништо не е видел
30ReTweets76Favorites·Details
#5
Тенка е линијата помеѓу случајност и судбината.
27ReTweets77Favorites·Details
#6
Во животот или превземаш ризик или губиш шанса.
23ReTweets54Favorites·Details
#7
Љубов е кога една личност ти е отров но и лек.
21ReTweets53Favorites·Details
#8
Ај прво сами се погледнете па твитајте за другите
19ReTweets55Favorites·Details
#9
Љубов е кога едниот го сака другиот повеќе од што се сака самиот себе.
23ReTweets42Favorites·Details
#10
,, Ако на некому не му се стемни, на друг нема да му осамне."

- Стара народна
19ReTweets48Favorites·Details
#11
Тетка ти да ти коментира "лепота теткина" е океј, ама мајка ти да ти коментира "гордост мајкина" на слика со извадени цицки и не е баш океј
15ReTweets60Favorites·Details
#12
Малите изгубени парчиња што ги пронаогаме во другиот, е тие ја прават љубовта голема и силна.
21ReTweets38Favorites·Details
#13
Абе одете у теретана за да вежбате или да се сликате само дека вежбате?
14ReTweets55Favorites·Details
#14
Оној што не го преживеал истото како тебе не може да те теши со "знам како е"..
16ReTweets44Favorites·Details
#15
Убав задник да си направете како Sommer Ray со вежбање а не со вашиот целулит да глумете Ким Кардашиан.
15ReTweets41Favorites·Details
#16
Ќе ти дадам јас пола од среќата и љубовта и ти додади од твојата среќа и љубов по половина да направиме едно цело❤
15ReTweets38Favorites·Details
#17
- Јас сум посебна за тебе.
- Да бе од свинската или пилешката?
13ReTweets39Favorites·Details
#18
Некој може да ви враќа одма на пораката а вие се правите важни шо враќате после 2 саата...
15ReTweets32Favorites·Details
#19
Никогаш нема да бидете среќни со тоа што го имате ако не знаете што навистина сакате.
15ReTweets28Favorites·Details
#20
Ми фалат пораките од тебе ама ти ми повеќе фалеш
11ReTweets34Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1✨БизуБизуim_reincarnated1
2На Дедо Најпаметниотi_najubaviot1
3La Perra Friaperra_fria1
4навивачmkdpece1
5Немам Ник stojkovski941