TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

г. г. Еџ @edge972
#reach: 85924   ( 152nd )
#followers: 3148   ( 972nd )
#1
Не се умишљајте дека сте ослабеле ако ви паѓа пижамата. Ластикот е попуштен.
38ReTweets146Favorites·Details
#2
Загадувањето го дочекавме во кругот на семејството.
22ReTweets72Favorites·Details
#3
Учеше ли на грешките?
- учев..
На своите или препишуваше туѓи?
15ReTweets42Favorites·Details
#4
Останав без текст! https://t.co/GP6d58q0R6
5ReTweets56Favorites·Details
#5
Не ви се допаѓаат едноставни одговори па го комплицирате животот.
10ReTweets36Favorites·Details
#6
Со годините доаѓа и сознанието дека требало повеќе да се радуваме на тие што поминале.
9ReTweets33Favorites·Details
#7
Секогаш кога ќе прочитам за АКМИС ситемот мене ми асоцира на ова. https://t.co/svjvds9phc
6ReTweets32Favorites·Details
#8
Мацедонише убер лајно најлесно се препознава кога наместо да се помести во другата лента оно убрзува пред Брза помош.
8ReTweets26Favorites·Details
#9
Кога животот ќе ти даде чоколадо, отвори го кога другите ќе заспијат. https://t.co/F3r0fT9FCT
2ReTweets43Favorites·Details
#10
Сте се запрашале ли што сакате од животот и зошто не.
8ReTweets23Favorites·Details
#11
Стока е еден од поинтересните зборови во македонскиот јазик. Можеш да го користиш за царина или да именуваш народ, зависно од потребите.
3ReTweets28Favorites·Details
#12
Нема погрешно време за пак да се заебеш на истиот начин.
5ReTweets22Favorites·Details
#13
Велат крава ќе влезе у штала, муу ќе каже.. некој ни доброутро.
3ReTweets26Favorites·Details
#14
Секоја шанса своја приказна.
4ReTweets21Favorites·Details
#15
Твитер жени срушете ги стереотипите, ми треба совет за квалитетни зимски гуми.
3ReTweets23Favorites·Details
#16
Буренце за туршија е лего за возрасни.
4ReTweets18Favorites·Details
#17
Плаќам сметки, значи постојам.
3ReTweets21Favorites·Details
#18
Во новиот живот со старите навики. #НаТочак https://t.co/WJ2ATza831
4ReTweets14Favorites·Details
#19
3 по полноќ е одлично време за доцна вечера.. или ран доручек 🙄
2ReTweets20Favorites·Details
#20
Мора да има нешто со дождов и потребата да одиш во длабокото.
4ReTweets14Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1lence__lence__26
2Tȟatȟáŋka Íyotakezarkovski24
3М.О.missdimoski23
4Minelawitches22
5Evianaveevian21
6⭐Бунтовничката⭐buntovnickata21
7Mindрluмbеrmindplumber17
8Бони Топbonitopp17
9Татјанаtactralala16
10ПанкотНе(Е)мртовpivo_ok_pozz16