TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tom is Love @egodollaric
#reach: 88319   ( 105th )
#followers: 11872   ( 80rd )
#1
Ќерка ми кажа прв збор! Што пие кафана! 😍❤️
32ReTweets246Favorites·Details
#2
Не е влијателност иљада ретвити него влијателност е да се јавиш во кафана во петнаес за девет во петок и да напраат да има маса за тебе.
39ReTweets193Favorites·Details
#3
Мене кога ќе ми кажат флексибилно работно време мислам на небитно дали ќе се појавиш или не дента.
48ReTweets143Favorites·Details
#4
Да се стави филтер на твитер "hide all tweets about politics" може пак ќе стане одлична социјална мрежа.
31ReTweets103Favorites·Details
#5
Знаеш дека нешто не е океј во животот кога влажните марамици во кола ги користиш само за чистење патики.
25ReTweets101Favorites·Details
#6
Ќе се појави ли некој интелегентен во некоја влада некогаш што ќе ги тргне патарините и стаи вињетки рецимо?
27ReTweets94Favorites·Details
#7
Бев на очно да проверам диоптер и за малце не ме пуштија дома со лабрадор.
21ReTweets101Favorites·Details
#8
Па во сред Ново Лисиче кај што има бесплатен паркинг со бугарски таблици блокира пешачка зона. Европо стижемо! https://t.co/FmwYhr5tdL
16ReTweets79Favorites·Details
#9
Знаеш дека твитер станал глупости коа вицови од 2001 имаат 300 фејва.
15ReTweets66Favorites·Details
#10
Во Чаир пајак оди само донер да јаде.
15ReTweets65Favorites·Details
#11
Не инвестирај they said. Ќе падне вредноста they said. https://t.co/nML6DaOmOS
12ReTweets66Favorites·Details
#12
Не ми е криво што плаќам 29.500 за регистрација. Криво ми е што плаќам 200 патарина за шит пат и 200 паркинг за колата да ми седи на сонце.
14ReTweets58Favorites·Details
#13
14ReTweets50Favorites·Details
#14
Можда не можам да носам ајнцер со пиво али затоа од соба до дневна во едно идење носам пет чаши, пепељара, два пара чорапи и тањир.
13ReTweets52Favorites·Details
#15
Тоа што јас немам ни 20к фолоуери, а овие што твитаат семе синапово и најнгег слики имаат по 16к кажува многу за мк твитер.
9ReTweets60Favorites·Details
#16
Конечно собрав пари да јадам клуб сендвич во тренд на 50% попуст и отишле на годишен одмор :(
9ReTweets55Favorites·Details
#17
Давав крв и ми утна вена али не као уместо во 5ка да се качи во 15ка па на исто место идат него сестрата се качи во 57ца.
6ReTweets57Favorites·Details
#18
"Тровање во седмица никој нема да јаде"

*Ред во седмица Аеродром има од прва наплатна
7ReTweets43Favorites·Details
#19
Среќа што ги тагна гучи и манго на сликата сега никој нема да знае дека облеката ти е од шутка.
9ReTweets37Favorites·Details
#20
Да се пофалам конечно се вработив и вечер ќе отворам аргета и ќе ставам гориво за 500 уместо за 200!
2ReTweets55Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Baze Lazevskibazelazevski43
2Jasna Koteskajasnakoteska32
3ДимуРmarkantenmomak30
4Ибе Паликуќаibe_palikukja30
5Filipfilippetru28
6Артистотshkottt26
7Cenece_ne25
8[не]јаснаklarascholz21
9Mangoran_man21
10Џотоgiotto_mkd18