TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кукуњавска @emmyllija
#reach: 115166   ( 40rd )
#followers: 8692   ( 174th )
#1
- Ајде стануј. видиш ли колко е сат?
- Не мора да станују, виду га и одовде!
97ReTweets287Favorites·Details
#2
На робовите им давале храна и облека само за да можат да продолжат да работат. Ништо не е изменето во принципите на утврдување на платите
81ReTweets245Favorites·Details
#3
Една непромислена постапка и го губиш човекот за цел живот
91ReTweets208Favorites·Details
#4
Обожавам емотивно зрели луѓе.
61ReTweets241Favorites·Details
#5
Колку сме паметни кога даваме совет на друг, толку сме глупави кога се работи за нас самите
61ReTweets209Favorites·Details
#6
Маж, оној кој отворено кажува што сака
45ReTweets161Favorites·Details
#7
Сарказам се пишува и на кирилица, само треба да знаеш да прочиташ
35ReTweets161Favorites·Details
#8
Не ми отварај рани, отвори ми вино.
43ReTweets131Favorites·Details
#9
Од радост што ќе ми ја покачат платата 5%, а тоа е некаде 900денари и тоа од нареден септември, цел ноќ не можев да заспијам
28ReTweets163Favorites·Details
#10
Животот поминува и кога не го живееме
38ReTweets125Favorites·Details
#11
Не барај логика во хаос.
38ReTweets107Favorites·Details
#12
Бидејќи знаеме се' затоа и не не бива
35ReTweets106Favorites·Details
#13
Она кога сонот ќе ти се погоди па ти е жал што си се разбудул.
29ReTweets123Favorites·Details
#14
Сите глупости ги направив зашто мислев дека сум јака
32ReTweets114Favorites·Details
#15
Не можам сега, животот ми застана на пат
36ReTweets97Favorites·Details
#16
Потребата за докажување може и да те уништи
34ReTweets103Favorites·Details
#17
Кога станува збор за брак и љубов работите најчесто не се онака како што изгледаат
27ReTweets118Favorites·Details
#18
Ако се разбудиш со субјективно чувство на губење на нешто што не си го имал, свари си појако кафе
28ReTweets115Favorites·Details
#19
Што ако го најдов кога не се снајдов
30ReTweets102Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ебате Бељаebate_belja229
2Д.Д.Ј.drndrnjarinja_220
3Дарлаmitevskad159
4Оркоkakoorko96
5Фиделprkosot88
6Mulanzlatnoslavejche86
7Dr. Phalluslesenpeperut65
8Тркаљофкаtrkaljofka56
9Chlamyidiaschiffer_pg1445
10Пердуфpikabu0043