TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алекс 🇩🇪 @enginebluewater
#reach: 32737   ( 1020rd )
#followers: 6000   ( 394th )
#1
Предлог мерка за штедење на нет. :/ https://t.co/ownbMvjnvE
10ReTweets26Favorites·Details
#2
Не им се обраќам со статуси на фб на оние што ги познавам во живо. Ако имам нешто да им порачам, тоа го правам директно, без купување време.
3ReTweets9Favorites·Details
#3
Демократијата сама по себе не значи многу, особено денес. https://t.co/nxUFUI7TB2
2ReTweets8Favorites·Details
#4
Полезноста од т.н. реформи од ДПМНЕ се гледа колку наводно засадените 35 милиони садници.
2ReTweets5Favorites·Details
#5
@_RedGandalf_ Најјак аргумент изгледа е тоа дали бил или не бил братучед на министеркава. Подобро соросоид отколку нечиј братучед. :)
2ReTweets3Favorites·Details
#6
И сега доаѓа сцената од цртаниот кога треба да рече: „#ЗЗ, ну пагади!"
1ReTweets5Favorites·Details
#7
@Nikola_Dimcev Сите овие кретени се држат за Александров и Михајлов ко пијан за плот. Нека поднаучат малку историја пред вакви јавни испади.
0ReTweets7Favorites·Details
#8
@mindplumber Не пијат нафта амбасадориве. Видовме и кога Гордана со тефтерчето мислеше дека ги надмудрила со паралелниот штаб во МВР за избори. :)
2ReTweets1Favorites·Details
#9
МПЦ и демохристијанските квазивредности одамна заминаа по ѓаволите. #ЕретичкиТвит
0ReTweets7Favorites·Details
#10
@zamislena Долги 11 год. во МК се живееше во паралелна реалност. Откако многумина почнаа да се отрезнуваат од лудилото, почна да им станува јасно дека МК е уназадена за 80-тина години. Затоа е претешко да се дојде до резултати...
1ReTweets4Favorites·Details
#11
@_RedGandalf_ Овој има фалц диплома за докторска титула. Прво да му истражат како ја добил и потоа да го повикаат н… https://t.co/SSlxvwB1vV
1ReTweets3Favorites·Details
#12
@BazeLazevski Па само до 200 знаат да избројат и да пресметаат. :)
1ReTweets3Favorites·Details
#13
@MaximOvertroll Интересни ми се вакви хохшраплери кога повикуваат други на (демохристијански) идеали. Пренеси ги сите жедни преку 9 извори.
0ReTweets5Favorites·Details
#14
@filipova_a @_RedGandalf_ @angelebe 2 + 3 + (3 х 11) = 38
Бројот на темиња вкупно е 11.
Секоја банана има вредност 1.
0ReTweets5Favorites·Details
#15
@Unejardin Се изменил вкусот и барањата на женските, затоа морале и машките потези да се сменат. :)))
1ReTweets2Favorites·Details
#16
@Nikola_Dimcev Во МК се искоренети принципиелноста, чесноста. Затоа се фрлени длабоко во заборав. Мал број олигарси… https://t.co/qXAiWzBxvy
1ReTweets2Favorites·Details
#17
@siljanstrkot Грчев е во право и години наназад го има истиот тој став за кичот на екс режимот.
1ReTweets2Favorites·Details
#18
@gorteo7 Називот ДПМНЕ ќе го фрлат на буниште и ќе се ребрендираат? :)
1ReTweets1Favorites·Details
#19
@Nikola_Dimcev @borokitanoski Очигледно е дека немаат ниту разбирање ниту сенс за политика. И не се способни да ја… https://t.co/RsNfQFEKR9
0ReTweets4Favorites·Details
#20
Не случајно дизелот се елиминира лека полека од ЕУ. Здравата животна средина треба и мора да стане приоритет.
0ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1редхедcrvenagla27
2tantelastarmarsovec23
3André Moussahpomarandzes22
4De Heks 👑sarahshei120
5KatttP.katttp18
6Алиша Кис од Битолаaliciakeysfromb15
7небиднинаnebidnina14
8Jitterbugbombshellings13
9ЦрноКосаcrnokosa12311
10Crnokosadvasveta9