TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

∫(e^x)dx @enkriptirana
#reach: 39406   ( 828th )
#followers: 4432   ( 630rd )
#1
Не знам како не ви е мука да станете инженери/доктори и да сте ПР у влада, до вчера им се смеевте на таквите, кои ги етикетиравте како неспособни пијавици.
25ReTweets78Favorites·Details
#2
Завчера: Нема ред веќе, секаде се пуши, банда без команда.

Вчера: ШО ИМ Е НА ОВИЕ БЕ БРАТ, РАЦИИ, ЕБР, НЕ ТИ ЗНАМ ШО, ОСТАЈТЕ НЕ' РААТ!!!!
7ReTweets33Favorites·Details
#3
Поздрав до владата, тоа што ги заќутевте најгласните од твитер со 2 шушки у џеб, не ја заќутувате реалноста. Уште сме гласни! #честитоноваработападачастиш
5ReTweets19Favorites·Details
#4
Многу расшетани пратеници, министри и директори, како за држава шо зема кредити за пензии и плати.
5ReTweets18Favorites·Details
#5
Се отсели. https://t.co/Lv4SUrXs6O
2ReTweets17Favorites·Details
#6
Облекуваш јакна, се глеаш у огледало ииии одма ти иде ЗАШТО ПРАВИШ СЛОНА ОД МЕНЕ
3ReTweets9Favorites·Details
#7
- по што се разликуваат фб и твитер?
- на фб честитаат за вработување, на твитер коа ќе си даеш отказ.
2ReTweets9Favorites·Details
#8
Ама ич не ми паѓа на памет да праам колекција од мемиња на некоја кукавица шо си го одзема животот на најпедерски начин, одбивајќи да го помине остатокот од својата мизерија во затвор како резултат на неговата одговорност за смрт на илјадници луѓе.
1ReTweets11Favorites·Details
#9
Сакате у Европа ама плачете за маалското куче што сите го чувале и му давале храна, а никој не го прибрал. Или го чуваш и е твое, или не. Нема наше у ЕУ.
2ReTweets8Favorites·Details
#10
- Како денес на работа, душо моја, убавице моја, докторке најубава, директорке наша мила?
- Ај не ми се умилкувај за позиција!
- Ама љубов, што па сеа за една позиција раководител. *ја бакнува нежно на вратот

ОБВИНЕНИЕ ЗА НЕПОТИЗАМ - СОПРУЖНИЦИ ДИРЕКТОРУВААТ СО КЛИНИКА
2ReTweets5Favorites·Details
#11
Само шо лажиравме запросување у Банско у биртија со посебна песна и шампањац од куќа. Тоа е се' шо треба да знаете за мене.
1ReTweets6Favorites·Details
#12
Многу верници, како за црква шо никој не ја признава.
1ReTweets5Favorites·Details
#13
@pikabu00 Секако. Ама мора да ги заловат сите до едно и да има соодветни услови за тие животни. Премногу ги има, и скитници и будали со идеи за отров.
2ReTweets2Favorites·Details
#14
Кристијан, 23, Фриленсер, работи од дома.

На линкдин објавува мотивациони пораки:
Always be the harderst worker in the room.
0ReTweets7Favorites·Details
#15
Кожна гарнитура како најдебилна ствар на свет.
Летно време жешко.
Зиме кочан ладно.
Сите можни прекривачи и чуда паѓаат за минутка и е за никаде.

Исто како бели плочки у кујна и вц.

Смрт!!!
0ReTweets7Favorites·Details
#16
А бе нов стан си е нов стан. Коа ќе пржат комшиите кромид, да се изнаплачеш ко човек.
1ReTweets4Favorites·Details
#17
@SpaceBloomp Живеење у стаклено ѕвоно со темна фолија не го прави светот подобро место за живеење. Согледување на фактичка состојба не се решава со игнор.

..или у превод гајле ми е 😊
1ReTweets4Favorites·Details
#18
"Темелко да биде ослободен и од домашен притвор"
Е па ако не да се собереме и да донираме нешто за светецов.
1ReTweets4Favorites·Details
#19
Не знам шо ви е тема, ама морам да споделам општо незадоволство. Полоша угостителска услуга од оваа у Банско никаде не сум сретнала, а уште сум тука! 😤
1ReTweets4Favorites·Details
#20
Кежаровски на Телма!
1ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Emmanuel Goldsteinmopkob4e6
2Igor Pandurskispacebloomp6
3Goran Peoskiazder6
4Мациviktorynik5
5Stojan Dimitrovskistojanman5
6Aleksandar Tortevskiatortevski5
7Lena Petroffl_petroff4
8Омај(ФАЌИН)гад!0majgad3
9Purp #DefendDACAjustpurpling2
10Elliepeseva2