TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ничијаа @evil_girl2
#reach: 110764   ( 44th )
#followers: 1732   ( 1840rd )
#1
•Душо да почниме од почеток, како да не било ништо.
-Добро, ајде.
•Здраво, може да се запознаеме?
-НЕ...
157ReTweets366Favorites·Details
#2
Ми се јави една тетка и вика:
- Се извинувам, сум го згрешила бројот.
Јас тетке универзумот го згрешив па никому ништо.
60ReTweets186Favorites·Details
#3
Ако не си покрај неа да ја утешиш кога светот и се срушува врз глава, кога највеќе и треба подршка, тогаш не си и потребен ни кога е среќна.
48ReTweets136Favorites·Details
#4
Солзите се сепак поискрени од насмевката. Можеме да му се насмееме секому, но да плачеме не можиме пред секого...
46ReTweets118Favorites·Details
#5
Не е страшнен фактот дека растеме, туку тоа што сфаќаме дека никому не можеме да веруваме, Н И К О М У.
44ReTweets122Favorites·Details
#6
Кучето кое го врзуваш за да не ти побегне, не е твое куче. Така е и со луѓето.
42ReTweets123Favorites·Details
#7
Затоа што немате храброст да и кажете што се ви значи. Затоа сте сами. Затоа е и таа сама и не верува во љубов и вистинки мажи....
44ReTweets117Favorites·Details
#8
Моја најголема маана е тоа што не можам да се откажам од некого или нешто. Сакам да одам до крај, и во главно испаѓам будала.
45ReTweets114Favorites·Details
#9
Ако некогаш дојде, кажете му дека го чекав.
39ReTweets123Favorites·Details
#10
Зад моето прекрасно салооо се крие бомбастично тело, ама многу убаво е сокриено.
38ReTweets122Favorites·Details
#11
Проклета да бидам јас ако уште еднаш те побарам.
42ReTweets106Favorites·Details
#12
Џабе проверуваш, милаа, не ти пишал. Всушност ниту помислил на тебе воопшто.
36ReTweets105Favorites·Details
#13
Има ли нешто позлобно од тоа да му дадеш некому надеж, и потоа наеднаш да ја одземеш.
37ReTweets98Favorites·Details
#14
Ај еден бакнеж на вратот за ежење ми е.
34ReTweets106Favorites·Details
#15
Внимавај што простуваш, може повторно да те касне за срце.
40ReTweets85Favorites·Details
#16
Подобро сама, отколку да молам некој што со тоа си го храни eгото.
36ReTweets92Favorites·Details
#17
Не ги мешајте самодовербата и самобендисаноста.
35ReTweets94Favorites·Details
#18
Нема да те стигне оној кој те брка, туку оној поради кој ти успоруваш за да може да те стигне.
39ReTweets81Favorites·Details
#19
Ако тој ги игнорира твоите чувства, тогаш ти игнорирај го неговото постоење....
36ReTweets88Favorites·Details
#20
Му се лутиш ли?
- Нему не, себиси си се лутам.
32ReTweets91Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Бен Квик🔫prilepcanecot51
2Блек 👤 Флешizvrsitelot31
3GorgeKocevgorge_kocev28
4На Дедо Најпаметниотi_najubaviot25
5Саканатаslatkata1237018
6🐈🐈 Marie 🐈🐈marie_hotcat17
7Реаленneutralen_17
8Методија Белевскиmetodija6916
9101от101ot11
10~Лејди♛Ди~abelejdibe11