TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Минерва 🦄 @feminavenenata
#reach: 77712   ( 219th )
#followers: 8511   ( 184th )
#1
Водете љубов , а не евиденција за туѓите животи ♡
70ReTweets164Favorites·Details
#2
Многу поштувам другарство каде што можеш да ги изнесеш сите работи што ти сметаат,а притоа да добиеш feedback од другата страна и ефективно разрешување на проблемот без никакви пасивно агресивни реакции и сето тоа да не влијае врз вашиот однос.Е,такви луѓе ми требаат во животот🤗
25ReTweets114Favorites·Details
#3
Дечки сите што сте ја прочитале 1984 од George Orwell,најтопло Ви ја препорачувам Brave New World oд Aldous Huxley како една паралела. Предобра. #booklovers
25ReTweets100Favorites·Details
#4
Многу им дадовте значење на девојкиве со старки шtо пишувале први и не им паѓала круната,а нè заборавивте нас,што сами си ги вадиме влакната од одвод после туширање 🙄
#TheRealMVP
15ReTweets82Favorites·Details
#5
1.Ќе прекинеш контакт со некоја личност која ти значела
2.Почнуваш објективно да гледаш на целата ситуација
3.Стануваш ладен и исполнет со гнев
4.Се осудуваш каква будала си бил
5.Си се насмевнуваш на убавите спомени

И тогаш?
- Тогаш ти станува сеедно и знаеш дека е крај 😌☺️
16ReTweets69Favorites·Details
#6
Каков дечко сакаш Ана?

Јас:
- pH 7,35-7,45
-Уредна крвна слика
-Со дилатирана аорта,физиолошки проширено срце
-Со добра остеомускулна градба и акцент на скелетната мускулатура да е поразвиена
-Со триглицериди под 150 мг/дл, обем на струкот под 94 цм
-Висок

Сама ќе си умреш
13ReTweets72Favorites·Details
#7
Дечки да ви кажам нешто :Не може во една врска еден да дава 95%,другиот само 5% и да го сметате за 100%ефективно. Мора трудот да е обостран.
13ReTweets56Favorites·Details
#8
-ЕМАНЦИПИРАНА жена опстанува сама,збогатува социјални вештини и е силен индивидуалец;
-ФЕМИНИСТКА е жена која на работа се бори за иста плата како колегата,но воедно вложува еднаков труд;
-ПРОСТА жена е онаа што бара дупли привилегии и води инает без цврсти аргументи
Има разлика!
10ReTweets59Favorites·Details
#9
Не мешај баби и жаби, молим те. https://t.co/4P1dIRubiv
12ReTweets51Favorites·Details
#10
Ана воли Милована
Ако го прочиташ наопачки пак има исто значење
* се осеќа генијално*

😌💅
8ReTweets60Favorites·Details
#11
Ќе направам #TwitterBookclub клан и ќе настојувам да дискутираме за сите книги што сте ги прочитале со иста страст како кога оговарате и горите од завист за нешто што вас не Ве засега. Е така да си знаете.
11ReTweets49Favorites·Details
#12
Професориве на факс би лајк : „Ајде да напишеме учебници во кои ќе разработуваме буквално исти теми,ама на различен стил за кога ќе читаат студентиве да се прашуваат дали стварно ништо не научиле чим една тема ја читаат на сто различни места а пак ништо не знаат за неа“.
10ReTweets50Favorites·Details
#13
Лесно ти е тебе, ме имаш мене.
13ReTweets40Favorites·Details
#14
#СподелиОчиСоДева
Ps. Да, не користам чешел. https://t.co/VNOQpCMInS
4ReTweets67Favorites·Details
#15
Љуби ме , не знаеш што нѝ носи утре.
12ReTweets38Favorites·Details
#16
Овие што се срамат и што ја ставаат менструацијата во табу тема,исто така, најверојатно,практикуваат само мисионерска.
6ReTweets49Favorites·Details
#17
#ОнаКога знае што ти треба 👑🙊И после лигла, епа лигла, тоа е .. ❣ https://t.co/z9uGztMRlW
3ReTweets57Favorites·Details
#18
Погодете кој ќе јаде трошки дур игра wow нареден месец : https://t.co/FP3t7jVlvY
2ReTweets59Favorites·Details
#19
#СподелиОчиСоДева 👀
#ДоброУтро
Имајте убав петок луѓенца 💘🍷🍁 https://t.co/N0zcTEfanw
1ReTweets61Favorites·Details
#20
Се затворам во себе затоа што ти си таму.
10ReTweets32Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1џеновезеxenoveze78
2Macronimamacronima45
3🚨🐶 Animal Friendly™ 🐶🚨vmro_do_grop40
4Комерцијалистотantonkarafil39
5✨БизуБизуim_reincarnated35
6Поглиачиsmoothmanmk30
7Венцо Утовар-Истоварkamijon00726
8Лененаtravarka_20
9[Не]Видливиот™jovica_c18
10Шишаркаshisharka_16