TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фикси @filipfiksi
#reach: 90939   ( 119th )
#followers: 5286   ( 472nd )
#1
Зашто искачаш толко рано од дома, у 4 полагаш?
-Абе ќе иду сс колеге да решимо некои задаче на факултет...
*иде у цркву да пали свеќу*
58ReTweets186Favorites·Details
#2
Како се вика црнац сс лабав каиш?
-СтегНига.
34ReTweets80Favorites·Details
#3
Убаво си пишуесмо од роѓендн на роѓендн, што ти текна да га нарушиш ред?
30ReTweets82Favorites·Details
#4
Како се вика црнац кд му закочи компјутер?
-ЛупНига.
26ReTweets81Favorites·Details
#5
Едно време можеше да седну и да изеду по 10 палачинке, сг можу и док стоју.
23ReTweets87Favorites·Details
#6
Калорие што ги добиваш док едеш "Tuc" ги трошиш у ист момент док се чистиш од трошке.
21ReTweets81Favorites·Details
#7
Како се вика црнац кд види помаранџесто небо у Скопје?
-СликНига.
24ReTweets69Favorites·Details
#8
Ја: Бреееј конечно некоја задача да ми е јасна од овој што решава...
Асистент: Дечки ова се тривијални задачи, вакви не се паѓаат на испит.
20ReTweets67Favorites·Details
#9
Како да му објасну на маче дека и ми људи треба да едемо нешто, да му даваш да еде док не умре, ќе еде.
17ReTweets75Favorites·Details
#10
Надам се дека на блек фрајдеј и макароне у КАМ су на попуст иначе тешко дека ќе га преживу овј викенд.
16ReTweets72Favorites·Details
#11
Значи само мајка ми може да фати да пере теписи на овакво време, абе што е работа сс овија људи како старив такој измрдуев сс памет јеботе алуминиум те јебо, гаќе три дна не можев да се исушив надвор она теписи фатила да пере... ако за нову годину тамн ќе су ву.
11ReTweets81Favorites·Details
#12
Да дигнесте галаму за "Куманово да ви се деси" како за "рак на лимфни жлезди" можда и ќе ни гу бидеше држава.
20ReTweets49Favorites·Details
#13
Зборено е сс даљинско, ладно му е без најлонче.
19ReTweets50Favorites·Details
#14
Поскупна нафта, дозволено е шале да се правив.
Да поскупнеше пред 10 месеца ќе твитасмо за инфлацију.
21ReTweets42Favorites·Details
#15
Комшо, да ти га имам озвучење, да ти га немам укус за музику.
15ReTweets59Favorites·Details
#16
Друго што ќе се пофалиш?
-Единица мерка за немање муабет.
17ReTweets47Favorites·Details
#17
Жена боље гледа на кафе него на ретровизор.
16ReTweets46Favorites·Details
#18
Пуштај ву се док има 200 фоловера, после ќе се прокурчи.
12ReTweets56Favorites·Details
#19
Сине како е колоквиумска?
-Не знам мамо не смо се виделе.
11ReTweets53Favorites·Details
#20
Другар: Зашто имаш 35 пепељаре дома а не си пушач?
Ја: Што има врска... и ти носиш кондом у новчаник.
10ReTweets56Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1[Не]Видливиот™jovica_c44
2немам идејаsaranajjakasara29
3Наталиdajmunachovekot27
4Ептен Лудmadeptenlud24
5Фред Д Редfred_the_red122
6Лично Јаdevojchetoli22
7Ненајаденact_a__fool19
8Пердуфpikabu0017
9Чочка💕ex Батмотропија💕amroajsso17
10Џудит Неписмената™ 🎉kroffni4ka16