TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Александра @filipova_a
#reach: 110522   ( 54th )
#followers: 4677   ( 574th )
#1
Среќен ден на студентите и три години од првиот студентски марш. https://t.co/HlXDLG5MDO
80ReTweets271Favorites·Details
#2
Го чекам денот кога просечниот Македонец ќе сфати дека е во ред да немаш став за сите работи, особено за теми за кои немаш прочитано ништо.
55ReTweets194Favorites·Details
#3
Ако судиме по Фејсбук - сите стапија у брак.
Ако судиме по Твитер - сите се сами.
Ако судиме по Инстаграм - од јадење и шетање никој нема време за партнер.
41ReTweets194Favorites·Details
#4
„Јас системот од внатре ќе го мењам"

*Влегува внатре, купува авионска карта од државни пари за 240 000 денари
41ReTweets137Favorites·Details
#5
Втор случај неделава како родилка оставила новороденче на гинекологија.

Со глупиот закон за абортус и сеопфатно сексуално образование во средни школи до кај сме!?
34ReTweets95Favorites·Details
#6
Многу убаво си твиткате за жените и како ви ги празнат картиците, како да имате заборавено дека истите тие работат, заработуваат и најчесто ги водат финансиите во семејството. Ама лечете комплекси со лоши вицови.
21ReTweets95Favorites·Details
#7
Во земјава број на години поистоветуваат со знаење.

Факултетска диплома поистоветуваат со интелигенција.

Емоционална интелигенција поистоветуваат со лигавење.

И после зошто не нѐ бива.
29ReTweets67Favorites·Details
#8
308 милиони денари за универзитетот „Мајка Тереза" за 2018 година.

Не знам дал да плачам или да плачам.
25ReTweets75Favorites·Details
#9
Пластичните шишиња во Вардар наместо во корпите за пластика што ги има на секој чекор се најголем индикатор колку памет има Македонец во главата.
18ReTweets85Favorites·Details
#10
Фрлањето отров по улици е само уште еден доказ за брзоплетоста, краткогледоста и неразумноста на народов.

Наместо да бара системски решенија од институциите за проблемот, блуе оган по социјалните мрежи и сее смрт по улици.
21ReTweets72Favorites·Details
#11
Петочка колумна: За Универзитетот „Мајка Тереза“ и зошто треба да се затвори наместо да добие буџетски средства
https://t.co/FAvC3Svkdd
23ReTweets46Favorites·Details
#12
Македончето знае сѐ, се додека не му дадеш нешто да сработи. Тогаш искача дека знае 20% од тоа што тврди дека го знае.
17ReTweets64Favorites·Details
#13
Достапно образование - полуписмени народ. https://t.co/jBQE78sesA
19ReTweets53Favorites·Details
#14
Седница на Собранието синоќа, на толкава плата бар можеа да дремат у кожното столче и да се преправаат дека работат, а не да не се појавуваат. https://t.co/4T79e3MwLt
15ReTweets63Favorites·Details
#15
Кој пее зло не мисли - врв на македонското новинарство. https://t.co/TI9fLbI4gc
17ReTweets54Favorites·Details
#16
Предлог до @VladaMK

Сите министерства, агенции, бироа, на квартално ниво да објавуваат целосни расходи и приходи јасни и разбирливи за пошироката јавност.

Да видиме дали тогаш ќе има 100-та плата, бизнис класа или енормно високи патни трошоци.
15ReTweets59Favorites·Details
#17
19% од жените и 31% од мажите користат седативи за смирување и сон, вели Институтот за јавно здравје. На толку проблеми у земјава, добро е што не преминале на тешки дроги.
14ReTweets55Favorites·Details
#18
Претседателот на државата вика дека уште ги поддржува овие што упаднаа во Собрание. Добро бе, нема ли некој закон шо вика дека за ваква изјава може да одговара!?
11ReTweets62Favorites·Details
#19
Победа на денот https://t.co/ZNCLo4tMBi
8ReTweets61Favorites·Details
#20
Денес е меѓународен ден на човековите права. Нека е честит и во догледно време да ги кренеме човековите права на достојно ниво.
12ReTweets39Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1dat niqqa bетмен🙄😒dimitrov_118
2Doradorarotten16
3БабаКаља ❄️katemagritte16
4EmptyPersonadarkhour_seeker15
5Колумнистотkolumnistot14
6Rubin Jovanoskirubinbt12
7Мациviktorynik12
8Имам девојкаseirdotmk9
9малиот кнез мишкинjakovfendu9
10KatttP.katttp8