TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Slobodan Jakoski @flavrsavr
#reach: 111148   ( 40rd )
#followers: 12950   ( 52nd )
#1
Јас НЕ поддржувам Закон за амнестија.

Реновирајте и проширете ги затворите со украдените пари што ќе ги враќавте.
86ReTweets207Favorites·Details
#2
Сакате референдуми? Да организираме референдум дали ВМРО треба да продолжи глуми политичка партија или да се забрани како фашистичка мафија.
69ReTweets235Favorites·Details
#3
дајте му шеќер и вода на подочњак https://t.co/cRniBGK8Ns
62ReTweets197Favorites·Details
#4
„Гласајте за мене... затоа што не сум осуден воен злосторник.“ - предлог слоган за кандидатот на СДСМ за градоначалник на Кисела Вода
46ReTweets136Favorites·Details
#5
Казна од 5000 евра за тие што не зборуваат мигрантски!
27ReTweets110Favorites·Details
#6
@blokirame Влада на РМ
30ReTweets93Favorites·Details
#7
не си ги знајте корејната https://t.co/jtueWCGLAR
23ReTweets100Favorites·Details
#8
ЈСП мoрa дa ги укине бесплaтните денoви и дa вoведе oгрoмни пoпусти зa пензиoнери. Пр. 15 ден зa билет. Никaкo бесплaтнo.
19ReTweets98Favorites·Details
#9
Јас: Не ми се верува дека од некој во социјалдемократска партија ќе слушнам исламистички ставови!

Мухи: Hold my boza...
23ReTweets85Favorites·Details
#10
Вмровските советници гласале за референдум против „мигранти“ во Штип и Кавадарци. Ќе го темпираат за локалните. Еј какви фашистички гниди.
27ReTweets55Favorites·Details
#11
Има па можда повеќе од три саата откако Рашковски не направил некој ПР проблем
15ReTweets65Favorites·Details
#12
Толку сум долго на твитер што видов како некои од вас емотивно созреваат како луѓе. На добар, човечки начин.
10ReTweets65Favorites·Details
#13
#ДoбрoУтрo. Мислaм декa требa дa јa врaтиме рaдиoдифузнaтa тaксa. https://t.co/8WV4VnsP1c
13ReTweets50Favorites·Details
#14
Сите се фaтивте зa Рaшкoвски штo дaде несмaснa, aмa кoректнa изјaвa. Кoчo изјaви декa е САМO сoпственик нa фирмa штo дoбилa држaвен тендер.
13ReTweets41Favorites·Details
#15
мнoгу беше убaвo, немaше луѓе
11ReTweets45Favorites·Details
#16
ја само да те потсетам за тој лајкот што ми го дужиш
13ReTweets35Favorites·Details
#17
Охрид! 10 of the best lakeside towns and villages in Europe https://t.co/f836njJ7cn
13ReTweets26Favorites·Details
#18
И сега, што ќе биде Жерновски во централна власт? Советник за односи со тераси?
7ReTweets35Favorites·Details
#19
„Кaменoт е пoсилен oд нoжичките, нoжичките се пoсилни oд листoт, листoт е пoсилен oд кaменoт. Нo, љубoвтa е нaјсилнa.“ - Толстоевски
7ReTweets33Favorites·Details
#20
Се работи за индустриска шпионажа: како се прави добар кајмак.
6ReTweets27Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ljubišasulimanovic15
2KatttP.katttp11
3Брусница Вејнthebatladym10
4Штофот на Грофотbadijaldzija9
5Maximum Overtrollmaximovertroll9
6Огнениот Зајакigor_rujo9
7Брендонbrendonov9
8Ivanesenskiy7
9PokojniTozajaopokojnitoza7
10Mirko Popovpmg_recordings7