TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Slobodan Jakoski @flavrsavr
#reach: 156558   ( 5th )
#followers: 13114   ( 52nd )
#1
Пред да почнат ПАК да ве лажат. НЕМА ПАД НА ПРОМЕТ ВО УГОСТИТЕЛСТВОТО ПОРАДИ ЗАКОНОТ ЗА ПУШЕЊЕ. ПЛС РТ https://t.co/EhpMUQjrkX
187ReTweets196Favorites·Details
#2
За пратениците предлог:
5 минибуси што ќе тргнуваат од 5 поголеми града и ќе ги враќаат секој ден. Таман по пат дискусија да развијат СДСМ - ВМРО, Македонци - Албанци итн.
110ReTweets282Favorites·Details
#3
Дечки, сиромашни или богати, заборавете на иднина во која сите се возиме со коли во градови. Јавен транспорт + точаци.
56ReTweets182Favorites·Details
#4
„Пратениците не гласале затоа што биле дефокусирани.“

You had ONE job!
47ReTweets191Favorites·Details
#5
Да застанеме.

Пушачите биле греота што морале да искачаат надвор да пушат на -10. Штетно било по здравје.

Може да продолжиме со животот.
55ReTweets164Favorites·Details
#6
Браво @txemico! Едвај чекам да се возам во бусов. :) https://t.co/PKpmfx53gG
36ReTweets180Favorites·Details
#7
Да си загрижен за загадувањето, а да поддржуваш пушење во јавни простори... Не бе дечки некоја награда за иронија треба да се дава
39ReTweets147Favorites·Details
#8
Уверен сум дека овој „сеа пазете шо праите“ став кон СДСМ не е доволен. Мора силна граѓанска критика и повеќе политички опции.
38ReTweets124Favorites·Details
#9
- ДВОЈНО ги покачиле патните трошоци па ПИЧКА ИМ МАТЕР
- Абе изгледа не ги покачиле двојно?
- ПИЧКА ИМ МАТЕР
- Да, де ама
- ПИЧКА ТИ МАТЕР
35ReTweets113Favorites·Details
#10
Вчера: За семејствата на осудените во „Диво насеље“, косовската влада ќе даде по 10.000 евра

Денес: Османи: Косово ќе добие целосна поддршка од Македонија на патот кон нивните евроинтеграции
46ReTweets72Favorites·Details
#11
“S e s t r a ti” е пропаганден слоган дизајниран да стиша секаква критика кон моменталната власт. Го дефокусира вниманието, релативизира, во функција на слепа одбрана на СДСМ-ДУИ-АА и се користи како навреда во отсуство на аргументи. Размислувај критички. https://t.co/msGbo4D2Ja
36ReTweets76Favorites·Details
#12
Како е „за ова ли се боревме?“ на каталонски?
24ReTweets106Favorites·Details
#13
21ReTweets100Favorites·Details
#14
Да заборавиме за момент Офф.нет цела деценија ќутеа за режим пошто Иво им беше другар. Сега се грижат за слободата.

https://t.co/1b1Qht76uk
31ReTweets68Favorites·Details
#15
Здрaвo @MKC_Skopje, oд кoгa вo вaшите сaли смее дa се пуши? Зa еден прекршен зaкoн и блузoн штo ми смрди нa пепељaрa прaшувaм.
20ReTweets71Favorites·Details
#16
Законот лошо се спроведувал.

Решение: да донесеме полош закон што лошо ќе се спроведува.
23ReTweets54Favorites·Details
#17
Панко Брашнаров не е лошо име за дилер.
19ReTweets65Favorites·Details
#18
Зошто некој нормален би сакал да го гледа Груевски било каде? ОК, освен позади решетки.
11ReTweets78Favorites·Details
#19
Не можеш да ги убедиш дека пушењето им штети на нив и на другите, ќе ги убедуваш да возат помалку кола, активна демократија и сл. 😐🔫
17ReTweets59Favorites·Details
#20
Пушењето е многу поголем здравствен проблем од загадувањето. И со двата проблеми сме светски рекордери.
17ReTweets53Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Брусница Вејнthebatladym12
2KatttP.katttp9
3Nemora d'Aznaccijocoska9
4Господин Артан Грубиlpvistinskicoek9
5Брендонbrendonov9
6Makedončišteshopkarishte8
7Никсонrnixn8
8МКЦmkc_skopje8
9Жaне oд кaдрoвocccruella8
10Lansaerodrom13127