TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кокран @fortifikacija
#reach: 58077   ( 429th )
#followers: 2247   ( 1398th )
#1
Ова лајно ни е во власт инаку.
А според лајново, како нација сме биле буквално измислена, а потоа и еманципирана.
А… https://t.co/pNbwx6nBM3
79ReTweets136Favorites·Details
#2
Според @Zoran_Zaev кој сам си кажа!
- Јас, #Црпко, ја сменив плочата кај што пишуваше бугарски фашистички окупатор додека бев градоначалник на Струмица!
- Учебниците по историја ќе се менуваат!
- Цар Самоил е Син на Господ!
Полуден е, малоумен или болен - прашање е сега??!! https://t.co/soIczD9NX3
73ReTweets100Favorites·Details
#3
Еј @PavleBogoevski, а како се вика „ме прашуваат кој е уапсен за убиството на Мартин Јанушев. Идиоту!“ - на албански???
Или да го прашам @o_spasovski? https://t.co/Hd1Bgneap3
50ReTweets97Favorites·Details
#4
Еј @Zoran_Zaev а како ќе ни биде новото име?
Северно Муртино??!!!
Дај бе освести се човеку, слези малку на земја. https://t.co/CihTBq4Iv9
52ReTweets82Favorites·Details
#5
Битолчани бе, ви почнаа со експерименти за #Мигранти и #Бегалци а?
@mila_carovska ќе ви објасни за кратко.
Нека ви го бушат мозокот сега.
#ЖивотЗаСите https://t.co/4MfPGyekiQ
52ReTweets74Favorites·Details
#6
Вака граЏани слободоумни и освештени граЏански се однесуваат!
Шиприе Етнике!
Чифша Мачедон!
Косово ова, Гњилане, ни… https://t.co/sq9cxQKBSj
44ReTweets72Favorites·Details
#7
Пред малку @SDSMakedonija изгласа "потреба" од албански јазик во Кавадарци и Неготино пример.
Шо #ТиранскаПлатформа и #Двојазичност?
42ReTweets71Favorites·Details
#8
Слободоумни освеШтени граЏани демократи у Чаир.
Еј @Zoran_Zaev леле како трча Животот упм.
А @o_spasovski нешо ќе и… https://t.co/ySvx2b9CUd
43ReTweets61Favorites·Details
#9
Не мора мене, послушајте го Цуцуловски, посебно последниот пасус.
Толкнете ги црпките, во спротивно, сите крв да мочате од денеска па натамо.
@Zoran_Zaev @IvanaTufte @RobAlag @o_spasovski https://t.co/7VXvH6dKts
41ReTweets62Favorites·Details
#10
Кога дојде #Животот а кога му почнаа со #Штрајк?
#ЖивотЗаСите https://t.co/AK0nVdvzg0
39ReTweets64Favorites·Details
#11
Емил Јаневски осуден насилник сега Директор во Водовод Прилеп помилуван од БЦ
Има лежено во #Бардовци,скока и бега од тамо и ги крши двете нозе
Моника Талевска, таа што прегази жена пред некој ден му е швалерка и живеат во неформален брак, се додека не ја искрши од ќотек и неа. https://t.co/aNWW6YlQ7x
41ReTweets53Favorites·Details
#12
Според новиот #Буџет, се си мислам дека @Zoran_Zaev открил рудник за Дијаманти во #Муртино.
35ReTweets65Favorites·Details
#13
#ОнаКога Лупчо Шупчо Николовски по земјоделци ЛАЖЕШЕ до кај ќе стигне.
Зелена нафта нема, поскапа ќе е а… https://t.co/vYMqDrYH4i
33ReTweets54Favorites·Details
#14
Абе превод ќе обезбедува, нема потреба од такво нешто, нели @Zoran_Zaev?
ГраЏани слободоумни и освеШтени, вие шо мислите за граЏанскава постапка на Хазби Лика? https://t.co/x65Aq4hRyl
32ReTweets50Favorites·Details
#15
Еј @Zoran_Zaev, ај види кој кого Окупира со наредбава во овај документ?
И ти @Dimitrov_Nikola @NDimitrovMK погледај, а и сите од @VladaMK. https://t.co/bveTlbSbSI
32ReTweets46Favorites·Details
#16
Стечајниот на #ФЕНИ личен пријател со @Zoran_Zaev, фрлал куртони во #ШаренаРеволуција и бил најголем донатор на… https://t.co/7mWyESQHQq
30ReTweets49Favorites·Details
#17
Воздухот денес, е загаден поради несовесно работење на #ВМРО лани.
Шо не е јасно?
#СакамеДаДишимe
#ЗаЧистВоздух
29ReTweets50Favorites·Details
#18
Според #ЗНМ и Селмани, пази сега добро, ама пази!!
- Актуелниот Закон е совршен пример на илиберална демократија и нејзиниот главен механизам заробената држава, во која извршната власт до толкав степен ги потчинува законодавната и судската, што е практично е единствената власт. https://t.co/nlPNC4bgxP
31ReTweets42Favorites·Details
#19
#ЗдравоТаравари
Шо изборите во 2016-та?
Шо кафе пиење?
Шо јавување од Бејта до @o_spasovski?
#ВоЦентар https://t.co/UXk0Kl8VBh
26ReTweets45Favorites·Details
#20
Овај што денеска сакаше да влезе на судење за Диво Насеље со Динамит обвиткан, бил слободоумен граЏанин од Арачиново.
Аљооо, граЏани??!!
22ReTweets52Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Зоран Заевzoran_zaev17
2Реџина Филанџиkocevskas11
3Шаркатакиkapetan_taki9
4Чорбаџи Јаcorbadzija9
5Премиерката 👑bellareginab8
6Oliver Spasovskio_spasovski7
7Господин Артан Грубиlpvistinskicoek5
8Васил Чакаларовvasi1cakalarov4
9Шукар Чавелаjovanatozija4
10Бибиthe_bb_4