TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 143839   ( 7th )
#followers: 3227   ( 875th )
#1
Иницијалите на Зоран Заев се "ЗЗ".
Исто колку и годините на Исус.
Исто колку што е спомната Македонија во Библијата.
Цркнете од мака ќосиња.
118ReTweets329Favorites·Details
#2
На дното, во тињата. Може и нема поубав симбол. https://t.co/2LUmmwGixd
113ReTweets296Favorites·Details
#3
Додека ќосулињава протестираат против фиктивни бабароги:
- 2ца умираат заради расипана брза помош.
- Родилка умира од заборавен алат во неа.
133ReTweets198Favorites·Details
#4
Ќосулињава ќе протестираат во 43 ГРАДОВИ.
Според Википедија, во Македонија има 35 ГРАДОВИ.

Кај ќе протестирате бе… https://t.co/PugToWf6bp
103ReTweets237Favorites·Details
#5
Двајца новинари од а1он сериозно претепани на протестот на дпмне!!! Во моментов ги носат во Ургентен Центар! https://t.co/J9L2ms4k0D
153ReTweets80Favorites·Details
#6
НАСА откри 7 нови планети подобни за живот.

И официјално, Мики Јовановски Џафер нема доволно сонце за сите нови светови.
78ReTweets232Favorites·Details
#7
Потписи за присутност на "спонтаниот" опозициски протест: https://t.co/3vQvNU9aSV
94ReTweets177Favorites·Details
#8
Говорот на Мартин Лутер Кинг "I have a dream" го следеле околу 230,000. Затоа ќосулиња, полека со вашите глупави бр… https://t.co/o0hvTcNnpU
76ReTweets219Favorites·Details
#9
Додека ќосуленцава протестираат за да може Ивона да продолжи да си прди во гаќите од 500 евра, во Македонија се слу… https://t.co/boaKZcWvzY
113ReTweets101Favorites·Details
#10
Како вмровец се жали на полн автобус?

- Уф преполно беше, сигурно 200,000 имаше во автобусот.
65ReTweets212Favorites·Details
#11
Еее @NikolaNaumeaux машки издржа 4-1, а ќосињава една утакмица 2-2 не можат да доиграат до крај! #ТопТема
71ReTweets178Favorites·Details
#12
Учениците од Јосип Броз Тито:
- Заклучени за протестите против екстерно.
- Приморани да одат на протест на дпмне.

#NмаРазлика
77ReTweets147Favorites·Details
#13
Станува пеколно. Пристигнаа Оптимус Прајм, Бамблби и остало трансформерс друштво како поддршка на ќосулињата: https://t.co/IlWGq3uzww
63ReTweets183Favorites·Details
#14
Протестите на дпмне штитат:
Убиства
Тендери
Провизии
Мерцедеси
Уништено здравство
Уништено образование
Уништено стопанство

Криминалци
75ReTweets142Favorites·Details
#16
#ЦрнатаРеволуција го остави македонското знаме да се прпелка во прашината. Исто како и државата. https://t.co/ZPqipgCyl8
56ReTweets120Favorites·Details
#17
*на аеродром во Азербејџан*

- Цариник: Sir, anything to declare?
- #Хорхе: Yeah. A mandate.
43ReTweets116Favorites·Details
#18
Жал ми е што одреден број на херои од моето детство (глумци итн.) испаднаа кукавици и ефтино платени мивки.
34ReTweets137Favorites·Details
#19
Спаваш ли мирно Петровски Филипе?? https://t.co/JU91F7uiQZ
49ReTweets89Favorites·Details
#20
#ОнаКога ќе ти ги измешаат лековите: https://t.co/bFZI22mOwx
36ReTweets107Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Kaltrina Selimitrinaselimi30
2izenku🗽izenku23
3Алчиновdalcinov23
4Ѓаволотgjavolot20
5Чорбаџи Јаcorbadzija20
6Бобиbatmansayst13
7Филип Петровскиfilippetrovski11
8EmptyPersonadarkhour_seeker10
9Цветкоskhornet9
10НЕЈЌАМschiffer_pg149