TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ф или П? @fstojanovski1
#reach: 34337   ( 880rd )
#followers: 26584   ( 3rd )
#1
Утре ќе се забележи како најпродуктивен ден на работа. Никој нема да биде по социјални мрежи за да избегнат спојлери од Game of Thrones.
5ReTweets32Favorites·Details
#2
Среќна една недела пред game of thrones...
5ReTweets31Favorites·Details
#3
Поздрав од Швецка. https://t.co/IvIMgpByUp
4ReTweets20Favorites·Details
#4
-Колкав ти е?
-XXL...
-Сто посто те љубам, сто посто е да!!!
4ReTweets18Favorites·Details
#5
Добро утро и убав блокирамкретеништопостираатспојлери ден!
4ReTweets14Favorites·Details
#6
Ми го украдоа креветот од подрум и тоа е сé што треба да знаете за маалото во кое ќе живеам во Стокхолм.
0ReTweets22Favorites·Details
#7
Салата на работа... Сирење и лубеница, македонска работа ова. https://t.co/Iz536tp51c
2ReTweets15Favorites·Details
#8
@The__Zorro @biberceee Не ми работи копчето за ретвит, те молам профилот многу ми значи, може ли само копи пејст на неколку твита?
1ReTweets5Favorites·Details
#9
Што лето? https://t.co/T9XaCVfXc5
0ReTweets8Favorites·Details
#10
Значи ВМРО сакаат да назначат геј јавен обвинител да идат контра на Зекири, само за тоа им е.
0ReTweets8Favorites·Details
#11
Снепчет мапата со точните локации на сите што ги следиш е супер начин да манијачиш симпатии и избегнуваш бивши.
0ReTweets7Favorites·Details
#12
@Matikule @KejtofAragon Лиги имам така малку
0ReTweets5Favorites·Details
#13
На LinkedIn ме додаде Македонец што има опис на работа "When my country didnt have any more money I had to work something." Не, не се зезам.
0ReTweets4Favorites·Details
#14
Тоа што го научив од фул тајм работење на магистерската последните шест месеци е дека не сакам ни да помислам на докторат. Барем за сега...
0ReTweets3Favorites·Details
#15
@jp_euro @annajosifoska Посебно периодов мислам ептен се оградуваат од странци
0ReTweets2Favorites·Details
#16
@The__Zorro Кој си ти да се правиш паметен? Ако викаат дека може, може, еве роднини од сеизмолошка опсерваторија на… https://t.co/s4jubaAUie
0ReTweets2Favorites·Details
#17
@jp_euro @annajosifoska Да, во право си. Ама доста е потребно за интеграција. Со други очи те гледаат шведите
0ReTweets1Favorites·Details
#18
@Emilica32 @Giotto_mkd Секоја чест на исклучоците, ама најчесто се генерализира
0ReTweets1Favorites·Details
#19
И да откриеш ако те вараат, ако другарите те избегнуваат, кој со кого се изебал. Ова ќе биде интересно...
0ReTweets1Favorites·Details
#20
@pikabu00 Јас тука дознав дека уствари два прста се кревале ако ти се кака, еден ако ти се моча. Среќа немав кренат… https://t.co/HXD1bxjrC0
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Џотоgiotto_mkd7
2Д Зороthe__zorro4
3Jovan Petrovjp_euro3
4Ana Josifoskaannajosifoska3
5Black eyed girlemilica323
6Тетка Биберчеbiberceee2
7Пердуфpikabu001
8Кетрин Арагонскаkejtofaragon1
9Merililudalas1
10Матикуле 🖖matikule1