TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кољо @gjorcheff
#reach: 30889   ( 940rd )
#followers: 846   ( 3401st )
#1
Не ли ви е срам #Телма за вакви наслови? Уствари #ТелШ сте од неодамна... и горди на тоа! https://t.co/dUc2elnQZp
32ReTweets49Favorites·Details
#2
Двојазичноста ни ја соопшти на трет јазик. Значи #ЗЗ ненадмината зелка си значи...
23ReTweets46Favorites·Details
#3
А бе #лицемери. Не ли е #говорнаомраза, платформа шо повикува на промена на знаме, име химна на #Македонија?
#Отворено
20ReTweets41Favorites·Details
#4
А бе студенти, нели сте авангарда? Каде сте за Македонија? Уствари мрзливи наивци излеговте. Дедовците ви се превртуваат у гроб!
21ReTweets35Favorites·Details
#5
И официјално. СДС го замени М со Ш.
Честито Македонци!
15ReTweets32Favorites·Details
#6
Историска Фарса се сите оние што ги навредуваат Македонците, редефинирајќи ги, и сите нивни поддржувачи!… https://t.co/yFj99c3nON
9ReTweets10Favorites·Details
#7
Владо Јовановски е ЦАР!!! Лав против хиени!!!
7ReTweets16Favorites·Details
#8
Are you aware @AmbBaily that because of @realDonaldTrump decree of #RefugeeBan @dw_macedonian calls USA a banana st… https://t.co/hDSbWRWWCF
8ReTweets12Favorites·Details
#14
Државнички!!! Македонски!!! За Македонија!!! https://t.co/Js9vI4NMdS
0ReTweets7Favorites·Details
#15
@SultanaMajka па кај си видела новинари да бидат судени за прес...
1ReTweets4Favorites·Details
#16
А бе и комунистите, оние удбашите шо ги величате се превртуваат у гроб од вас бе ееееј #СДСШ https://t.co/TGZcjouwE6
1ReTweets3Favorites·Details
#17
@tetrapak2015 појма неам ја тоа. Прашај си ги @PavleBogoevski и @IvanaTufte од радикалното албанско крило на #СДСШ
0ReTweets5Favorites·Details
#18
@sreknata
- ок е тоа, добар спин, ама по ставови не си независна.
- Добро е. Рече дека си Македонка.
- Читни Право повеќе!
@majka_sultana
0ReTweets3Favorites·Details
#19
@sreknata хехе, добро е ова буквалист по потреба 😃 си читала ама...
Уживај... и остани среќна. @majka_sultana
0ReTweets3Favorites·Details
#20
@On_Politike Albania, Bulgaria and Greece are also mutiethnic. Split all of them? 1.5 M Ethnic Macedonians live in them. @RepRohrabacher
0ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ferikon_politike7
2Благица Цаневаsiawonderland5
3Donald J. Trumprealdonaldtrump4
4Meledelikatan3
5Hans van den Bergbipdirector3
6Lily Lynchlilyslynch3
7Boris📱Nevermoreborisnevermore3
8Пази ЛЕЏАloshgze3
9Среќ(н)аsreknata3
10President Trumppotus3