TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Глупчо @glupcho
#reach: 56013   ( 458th )
#followers: 3241   ( 939th )
#1
Една на инста толку многу сториња става од книгата што ја чита што нема потреба да ја купува некој книгата, си ја има онлајн на стори да си ја исчита
26ReTweets90Favorites·Details
#2
"Јапонска железница се извинува поради нивниот воз кој тргнал 20 секунди порано". Хах, аматери. Нашиве не ни тргаат
17ReTweets51Favorites·Details
#3
Ми се повраќа од луѓе што сум ги сметал за фини а уствари испаднале луѓе што се подоле од гомна
15ReTweets52Favorites·Details
#4
"Часовникот вечерва се враќа еден час наназад ". Супер, еден час повеќе за overthinking пред легнување
14ReTweets54Favorites·Details
#5
Алоо дечкиииииии https://t.co/d60LX8oa5D
7ReTweets39Favorites·Details
#6
*си чита мотивирачки работи пред спиење*
Леле од утре стегнување, дипломирам до Февруари
*станува утредента и цел ден си гледа серии*
7ReTweets34Favorites·Details
#7
Се знае, во колоквиумска недела најубаво се прават мемиња https://t.co/gCNcd0whRC
9ReTweets25Favorites·Details
#8
На некој месецов му е No shave November, мене ми е No положување предмет во колоквиумска недела November
6ReTweets31Favorites·Details
#9
Три најбескорисни работи на светов:
1. Студентски Парламент ФИНКИ
2. Студентски Парламент ФИНКИ
3. Студентски Парламент ФИНКИ
6ReTweets30Favorites·Details
#10
А па врв ми е кога ќе направат скриншот на нешто од инста и горе да им се гледаат 6те пораки непрочитани што чекале 3 месеца да ги направат
5ReTweets33Favorites·Details
#11
*На интервју за работа*
- Што би ве издвоило од другите, зошто би ве вработиле?
- На памет ја знам Welcome to the Zany Zoo
6ReTweets29Favorites·Details
#12
Јас стварно не разбирам во што е задоволството некому да му се фалиш колку си испил минатата ноќ кога си искочил
6ReTweets27Favorites·Details
#13
Јас има повеќе положени предмети од ВМРО што има градоначалнички места
6ReTweets26Favorites·Details
#15
UOMO боксерки ти се уствари poor man's Calvin Klein
6ReTweets23Favorites·Details
#16
Инстаграм воведе опција кога се снимаш во живо да поканиш другар и заедно да се снимате. Супер, уште една причина за мјутнување луѓе
3ReTweets30Favorites·Details
#17
Молим ти се какво спиење, уште 6 часа има до крајот на попустот на Али експрес, мора да се најде нешто
*си порачува вреќа за правосмукалка *
1ReTweets33Favorites·Details
#18
Не знам во што е интересното да си точно на автобуска и да дремеш чекајќи. Се знае, искачаш во последен момент и трчаш како ненормален
5ReTweets20Favorites·Details
#19
На тема зошто си го сакам ФИНКИ.
Полагам за една недела а професорот (на кој 5 пати му е кажано) сѐ уште ги нема поставено предавањата
5ReTweets20Favorites·Details
#20
Севн дејс кроасан на врв на Водно да го купиш ти исто као една кирија во Карпош 2
4ReTweets23Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Џорџgjorgjic12
2Ellie Moira Catricem_etamorfoza7
3Зецкоvladimiresine6
4Луки ❤lukijana9955
5Кејн.horatiocaine014
6Флафиkarfiolka4
7Алегоријаalegorija3
8ФлопиДискетаmrgudam2
9Дупка во мозокотnnepoznatta2
10Stojan Dimitrovskistojanman2