TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Francis Underwood @go2bed
#reach: 57284   ( 445th )
#followers: 1420   ( 2261st )
#1
Школото кај што учи ќерка ми нема основни средства за работа , смрди на мочки , хигиена нула.Пазете момент од наставнички совет.Родителите ДВА ЧАСА дебатираат дали школото треба да биде со двојазичен натпис.ЕПА ГОМАН СТЕ БЕ РОДИТЕЛИ. СМРДЕЖИ
32ReTweets86Favorites·Details
#2
Праќаш писмо во странство , добиваш ваква фискална. https://t.co/oJ5268Yg2N
11ReTweets30Favorites·Details
#3
Официјален твитер профил на дневен весник во МК.Новинари??.
https://t.co/Py1JUi7Qjt
7ReTweets13Favorites·Details
#4
@BorjanJovanovsk Историјата кажува дека бугарите биле окупатори и фашисти.Сега треба да се правиме слепи?? .Да го избришеме ако не и Хитлер?? ..бива така.Бугарите ако се доблесни ќе си признаат дека окупирале и убивале.
1ReTweets22Favorites·Details
#5
@JasnaKoteska види го ова :):) ...каква беда е Ивонче и нејзините слуги во @VecerMk. https://t.co/5XkCkIlDPk
5ReTweets5Favorites·Details
#6
Едно време беше смешно да ја следиш.Сега сфаќаш дека паранојата е сериозна болест https://t.co/FKHYJSwGB9
2ReTweets13Favorites·Details
#7
@BorjanJovanovsk Во тој период германскиот народ и бугарскиот биле фашисти.сигурно не биле марсовци фашисти. Било кој режим се идентификува со народ (или дел од него).Престанете вие новинарите да менувате историја.
1ReTweets16Favorites·Details
#8
Дојдовме до врвот на релативизирањето.ЗНАЧИ БУГАРИЈА НЕ Е ОКУПАТОР. Ние сме биле поклонети од страна на Германија.Е сега нели , на поклонет коњ не се гледа во заби.....
3ReTweets7Favorites·Details
#9
@BellaReginaB @zhpcpkshhh #ОФИЦИЈАЛНО: #Градежен запален од страна на Грчев , поради документи кој докажуваат дека според градбите , постоеле македонци пред Тито да им даде држава.
2ReTweets8Favorites·Details
#10
@BorjanJovanovsk вакви глупи прашања не заслужуваат одговор.Жално е што против вакви работи се боревме , а жално е што се раѓаат нови Миленковци , Јанковци .....
1ReTweets11Favorites·Details
#11
@sbogoev @OpstinaKarpos испратете инспекција кај Имес.Бетоњерки по двете коловозни ленти на Илинденска.Прашина , кал ....страшно....
3ReTweets4Favorites·Details
#12
НЕ БЕ БРАТ...ВИЕ НЕ СТЕ ВМРО..................... ВИЕ СТЕ МАФИЈА!!!!!!!!!!!!!!!
2ReTweets6Favorites·Details
#13
@VlatkoVasilj каква иронија... на факултетите кој што учат проектирање :):)
0ReTweets11Favorites·Details
#14
Бајкери не разбирате дека веќе почнувате да гушите... (и јас сум бајкер)
1ReTweets8Favorites·Details
#15
@BorjanJovanovsk Точно...ама не значи дека треба да се менува историјата.Непобитен факт е дека тука биле бугарски фашисти за време на втората светска војна.Што е толку страшно да се признае.Прашај ги македонските евреи што мислат за ова...
1ReTweets8Favorites·Details
#17
@SarahSHei1 @mindplumber @VLazarevik @Elilusionista25 Кој ќе тре трпи сега , кога си идол и на ботовиве од дпмне 😂😂😂
2ReTweets4Favorites·Details
#18
@VecerMk @JasnaKoteska сите гадотии што ги напишавте овде се официјален став на Вечер или твој личен?? Јасна има потполно право да ве тужи за сите клевети изнесени тука.
2ReTweets4Favorites·Details
#19
ДВЕ ДРЖАВИ ЕДЕН НАРОД!!! .... НА МАЈКА ВИ ПИЧКАТА
2ReTweets4Favorites·Details
#20
ДЕЧКИ КАДЕ МОЖЕ ДА ПРИЈАВАМ ОСИГУРИТЕЛНА КОМПАНИЈА ЗА НЕСООДВЕТНО РАБОТЕЊЕ!!!!
3ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1De Heks 👑sarahshei157
2Битолчанкаbit0lcanka34
3Angélique™ladamedumonde28
4Mindрluмbеrmindplumber22
5Dime (не сум Ратајкоски)dimes10cent21
6Jasna Koteskajasnakoteska17
7KatttP.katttp16
8Borjan Jovanovskiborjanjovanovsk14
9Јан А.architweetka13
10Мада Факаh3xman10