TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ej Brej @gogiche
#reach: 99051   ( 83rd )
#followers: 1382   ( 2333rd )
#1
Гаси и интернет и све у пичку матер! https://t.co/G3ZxmlNUhD
42ReTweets98Favorites·Details
#2
Помош мамички! Стигнавме до Бардовцииии! https://t.co/z3capqonat
24ReTweets106Favorites·Details
#3
Другари вака. Ми требаат десетина кукли или делови од кукли за у излог. Враќам се истиот ден по завршување на проектот кој ќе трае 2 часа.РТ
39ReTweets8Favorites·Details
#4
Дојдов Битола,
тмурно е в крај,
чупина нема,
да беше сонце,
ќе беше рај.
Пак сирење в Буре,
в стомак спокој стој,
Боо Битола граду мој.
17ReTweets66Favorites·Details
#5
Леб да немате да јадете да даде господ и све да ви ебам по список сосе тоа пастрмајлиите уз селската ви музика прок… https://t.co/gc4TSKKNxf
20ReTweets56Favorites·Details
#6
Е сине да имаше тато 5000Еур помош од државата и еурокрем ќе јадеше. https://t.co/OfoLQGRApf
12ReTweets54Favorites·Details
#7
Од Скопски легенди издвојувам...ама па шо знаете вие за Скопје. https://t.co/RZzK1QjXQ7
10ReTweets57Favorites·Details
#8
#ОнаКога ќе го сфатите твитеров као мрежа за социјално и општо добро, ќе праиме муабет без лижење ануси. https://t.co/OZyQ1Yl9V4
14ReTweets43Favorites·Details
#9
Медицински кадар- си оди.
Мајстори, занаетчии кое-какви- си одат.
Научници, инженери, архитекти- си одат.

Епа селска паланка бе другари.
Само пратениците да се здрави и живи.
12ReTweets35Favorites·Details
#10
Утринско прашање:
Попис ќе праиме у државава?
11ReTweets38Favorites·Details
#11
Во меѓувреме во Штип. https://t.co/qixQZvZLV8
8ReTweets45Favorites·Details
#12
Селективна демократија, не е демократија.
10ReTweets37Favorites·Details
#13
Против пушење, а дома се грее на дрва 15 кубика по сезона и вози дизел кола од 99та.

* Ваква ни е државата.
10ReTweets35Favorites·Details
#14
Сакам и ја да зиам 5000Еур плата и да ви викам: Нема вода ако не ме гласате!
9ReTweets37Favorites·Details
#15
Не тоа тато, не ова, не тоа, не ова, епа хејтер бе народе, хејтер. https://t.co/auQ0jAWLVV
1ReTweets58Favorites·Details
#16
Некои жени носат бурка, некои брука.
9ReTweets32Favorites·Details
#17
Аеродромот може да се вика: Збогум.
8ReTweets35Favorites·Details
#18
Ако не знае кој е Бутрос Бутрос Гали мала е за тебе.
7ReTweets31Favorites·Details
#19
Идиотизми е различно од афоризми.
8ReTweets27Favorites·Details
#20
Еве седам со кафекуварката. https://t.co/5q5oiJFat4
1ReTweets46Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Mindрluмbеrmindplumber66
2Д.Д.Ј.drndrnjarinja_60
3Sveste tesesveste_tese41
4Пердуфpikabu0039
5Wannabeiskulirana36
6Mangoran_man34
7Битолчанкаbit0lcanka34
8Kurac® NaBiciklu™nebiten_30
9The Thingi_thething28
10EmptyPersonadarkhour_seeker27