TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 145399   ( 5th )
#followers: 18301   ( 20th )
#1
Гугл е пичку матер. Се логираш од друг компјутер и одма алерти фрчат, на моб, на мејл, пожарна ти тропа на врада, Оливер Спасовски со поп иде... јеботе технологијата, јеботе.
76ReTweets323Favorites·Details
#2
Смешно е што пред избори сите се качуваа на точак, а сега изгласуваат 1,3 милиони евра за патни трошоци.
95ReTweets258Favorites·Details
#3
Како бе со 200 евра плата ви се расправа за историја, да ми е да знам.
81ReTweets287Favorites·Details
#4
Чекајте малце бугари, ја хејтате акцијата на мвр зашто ќе го уништела ноќниот живот во градот? Ако неиздадена фискална и пијани малолетници ви се ноќниот живот, ондак тешко овој град.
49ReTweets258Favorites·Details
#5
Колку треба да си глуп да знаеш дека на народ му бодат очи патни трошоци, да знаеш дека Силванева Бонева беше на тапет година дена и ти да земеш дупло да си го зголемиш буџетот?

Од свој џеб да си плаќате патни трошоци ко секој нормален човек!
68ReTweets175Favorites·Details
#6
Ако денес е Black Friday, дали утре е Black Sabbath?
55ReTweets199Favorites·Details
#7
Пукање во Аеродром. Пукање во Кисела Вода. Ко што тргнало, Чаир ќе испадне најбезбедно место.
46ReTweets210Favorites·Details
#8
Од 600,000 евра за патни трошоци, сдсм го зголемува буџетот на 1,3 милиони евра. Врати се Силванева Бонева, се ти е простено. https://t.co/IVuGX7NtvQ
68ReTweets141Favorites·Details
#9
Нека ја рока Заев бомбата за Каталонија, нек си ебе се матер!
45ReTweets189Favorites·Details
#10
Би го пингал @o_spasovski да им стави пепељара на цајканите во новите коли, ама знам дека не одговара на пинг
(изво… https://t.co/AWff3C1zAm
59ReTweets117Favorites·Details
#11
Кога полицијата ја нема - зашто ја нема.

Кога полицијата врши рација - па зашто врши рација сега.

Многу слобода го поремети народов.
38ReTweets167Favorites·Details
#12
Вечер се поделил на два дела: вечер и вечер.прес. Да беа паметни ќе се поделеа на вечер и приквечер, ам то е не се размислува ко шо требе.
34ReTweets162Favorites·Details
#13
МПЦ: Пушти ме на Прохор Пчински.
СПЦ: Не можи.
МПЦ: Абе пушти ме
СПЦ: Реков не можи!
МПЦ: Мамоо, овој СПЦ не ме пушта на Прохор Пчински!
БПЦ: Ооо майка, дойде при мен, ще те изпратя в Банско ако ти се идва в планина.
39ReTweets137Favorites·Details
#14
Во Америка новиот ајфон 1000 долари, кај нас 1500 евра. Да се знае чија куќа мрсно готви.
30ReTweets162Favorites·Details
#15
Толку добри пижами сум си купил што сега не ми е срам да се симнам пред зграда кога има земјотрес.
31ReTweets157Favorites·Details
#16
А да пробате да ги отпуштите тие што седат дома и земаат плата пред да го качите дизелот за 3 денари? Може тоа ќе го напуни буџетот, а?
36ReTweets134Favorites·Details
#17
Абе ни три месеца не издржаа за да се укакаат. Сега го фатиле министерот за земјоделство во диско и на неговата маса се пушат цигари. Јеботе какви пацери.
40ReTweets113Favorites·Details
#18
Може некој да ми објасни како инкубаторите се донација од Владата кога Владата збира пари од народот. Студио?
https://t.co/n8lknmYb3e
34ReTweets114Favorites·Details
#19
И вмро така правеше „абе ова е предлог само, ќе дискутираме, ќе видиме“ и на крај сечење дрва во 3 сабајле. Доста е ќутење дури и за предлог
31ReTweets118Favorites·Details
#20
Мммм коалиција. https://t.co/5fZYGB7rEs
30ReTweets111Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Baze Lazevskibazelazevski44
2EmptyPersonadarkhour_seeker39
3Омај(ФАЌИН)гад!0majgad27
4Mindрluмbеrmindplumber25
5Битолчанкаbit0lcanka24
6Влада на Македонијаvladamk22
7JaneDoesonjatd21
8Vipvipmk21
9Имам девојкаseirdotmk20
10Д.Д.Ј.drndrnjarinja_18