TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

GorgeKocev @gorge_kocev
#reach: 92122   ( 113rd )
#followers: 1020   ( 3135th )
#1
До сите твитерџии. Во чест на нашиот другар, твитерџија и мој брат Ненад Пешевски да не му го заборавиме роденденот на 24 Ноември, иако Нено никогаш нема да биде со нас барем на твитер да му издадеме почит, да не му го заборавиме роденденот 😢😢😢
@NenadWii https://t.co/0F2kX4JnOn
55ReTweets171Favorites·Details
#2
Директоре, има ли Wi-Fi во фирмава?
-Има!
Кој е пасвордот?
-немаплата...
44ReTweets165Favorites·Details
#3
Кога Американците ќе почнат да мачкаат ајвар, тогаш и јас ќе почнам да славам Хеловин
45ReTweets133Favorites·Details
#4
Кога слушнале за колку часа се патува од Скопје до Охрид со воз Јапонците помислиле дека Македонија е поголема од Кина
32ReTweets133Favorites·Details
#5
Кога некој ќе кивне кај мене дома не се вика наздравје туку " ако, ако па ти не облекувај чорапи "..
31ReTweets100Favorites·Details
#6
Зашто на рекламата за прашок за перење кога детето цела облека лом ќе ја направи родителите се смејат а го нема делот со тепање на детето?
24ReTweets102Favorites·Details
#7
Ниту фб, ниту инстаграм, ни твитер не се за лечење на комплекси, фрустрации, трауми...

Психијатрија се вика у медицината тоа...
18ReTweets53Favorites·Details
#8
Најубаво нешто е кога постојат луѓе со кои со поглед се разбирате. Ретки се но чувајте ги.
20ReTweets42Favorites·Details
#9
Не летаат само птиците...летаат денови, месеци, години...
18ReTweets43Favorites·Details
#10
Какви ти се мислите, таков ти е животот
17ReTweets39Favorites·Details
#12
Македонска работа
Четворица вработени стојат гледат, а само еден работи. И на крај сите четворица ќе зимаат плата
10ReTweets35Favorites·Details
#13
Скопје на дожд е најубаво.. си шеткаш со чадорче на смогче, па газиш у пропадната плочка шо ти дава вир до колено дур убрзан пасат те прска со 90 на саат, па бегаш лево у калта од граџевина од урбана мафија, пред да се скриеш у ГТЦ кај што капе само од 40% од ламперијата..
9ReTweets37Favorites·Details
#15
Мајчинска компарација:
---Лош..
---Полош...
---Најлош...
---Ист татко му....
8ReTweets36Favorites·Details
#16
Што сакате? Европа! Кога сакате? Веднаш! Прснавте ли Рексона денеска? Не! Па каде бе да му ебам мајката!
11ReTweets23Favorites·Details
#17
Знаеш шпански
Да
Ај употреби во реченица Loca
Вечерва ми се Loca ракија
9ReTweets27Favorites·Details
#18
Јас сум од вторите 😂😂😂😂 https://t.co/aQRzV27NZ5
8ReTweets30Favorites·Details
#19
Да би било спиењето работа, ја би бил работник на годината 😂😂😂😂
9ReTweets26Favorites·Details
#20
Леле сега кога ќе падне снег, па крцка под чизми,па чварките на астал,па кај баба ти печка а не влече па отварај ја,па саѓи на теписи,миленцето црно, па отварај прозори и врати промаја,па комшијата јаглен у печка ставил,чаршавите црни па генералки чуда...
7ReTweets31Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1На Дедо Најпаметниотi_najubaviot213
2101от101ot139
3Реаленneutralen_124
4Ничијааevil_girl2122
5~Лејди♛Ди~abelejdibe113
6🐈🐈 Marie 🐈🐈marie_hotcat100
7Aнѓеле Беangelebe81
8Методија Белевскиmetodija6972
9Малотоmaloto0464
10Царевата Ќеркаcarevata_kerka63