TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 30032   ( 1124th )
#followers: 2857   ( 1095th )
#1
И како тоа БПЦ може да биде мајка, кога е организација на мажи?
3ReTweets14Favorites·Details
#2
Ги чистиме книгите од болни факти за Бугарската историја. На ред чекаат и нео-отоманците за Отоманската историја. Ако не па, да го вратиме СХС.
5ReTweets6Favorites·Details
#3
Барајте го Бетмен во Олд Скул. Може се крие и плаче по старите времиња кога беше мамино синче што твита за Барса.
1ReTweets10Favorites·Details
#4
Еве, излезени сме на кафе со мобилните.
0ReTweets10Favorites·Details
#5
Македонија беше окупирана од фашистичкиот бугарски режим. Тоа е факт. Прочистување на историјата, то ест бришење на болни факти ништо добро не носи.
1ReTweets4Favorites·Details
#6
Ова за бугарскиот фашистички окупатор е некој вид ревизионизам на историјата.
1ReTweets4Favorites·Details
#7
Дневна доза Плат. https://t.co/VFGybfISSN
1ReTweets3Favorites·Details
#8
Филмовите на самобендисани режисери се обично жива досада.
0ReTweets6Favorites·Details
#9
Да кажеш „законот тоа го дозволува“ од позиција преку која можеш да влијаеш да се смени законот е безобразлук.
1ReTweets3Favorites·Details
#10
Погребалното во Прилеп се вика Белфаст. Ретко добра метафора.
0ReTweets6Favorites·Details
#11
Го гледам Грујо на барикади...тој нема поима како се протестира. Срамежливо, усрамено стои како морон. И нема време да научи - ќе биде уапсен и тој скоро.
0ReTweets6Favorites·Details
#12
Таксистот број 97 на Глобал ми е омилен таксист во Скопје.
0ReTweets6Favorites·Details
#13
Разбирам дека има три икони у минибусов, океј е тоа, ама како да се чувствувам безбеден без крст?
0ReTweets5Favorites·Details
#14
Не сакам по интервјуа само да ми кажувате што направиле ВМРО. Докажете го тоа и гонете ги веќе. Празни муабети за радозналост... у реду е. Може, ама не мора.
0ReTweets5Favorites·Details
#15
Дневна доза Плат. https://t.co/yU1FmJAt8R
0ReTweets5Favorites·Details
#16
Дневна доза Плат. https://t.co/DzZCL0gtM3
1ReTweets2Favorites·Details
#17
Дневна доза Плат. https://t.co/xWxBZCzb1G
1ReTweets2Favorites·Details
#18
Не, ај нека стават листа на можни акции, па ние да гласаме што, како и кога сакаме МВР да направи нешто.
0ReTweets4Favorites·Details
#19
Општествената улога на ДИК е секогаш контра-продуктивна за граѓаните. Секој изборен циклус го докажуваат тоа.
0ReTweets4Favorites·Details
#20
Многу сте досадни со темата за кучињата. И вие што ги сакате кучињата повеќе од луѓето, и вие што мразите животни, и вие што се плашите од кучиња.
1ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1БабаКаља ❄️katemagritte4
2·٠•● Си Марјен ●•٠·si_marienne3
3Shlummutzmindinmotionmkd3
4KatttP.katttp3
5kostadin vojvodata, kapidanotwaywrdswagabond2
6Обичен Александарsendvicsovegeta2
7§ofiaAlteregovadblssofia1
8Dr. Phalluslesenpeperut1
9EilNeoasparuhstojanov1
10В!Данаvidanadesign1