TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Poison Ivy @hedera_genus
#reach: 110134   ( 55th )
#followers: 8674   ( 180rd )
#1
вмровчињата ги извадија розевите наочарчиња и ја видоа сета беда и јад што ја остави груевизмот зад себе
и сега почнаа да се жалат на лошото здравство, неразјаснетите полициски случаи.... уште сте најголемиот шљам во македонија
и уште долго ќе бидете
86ReTweets280Favorites·Details
#2
Дурло си упропасти светска кариера, ради вратка за директорското место во МОБ. Немој да си Дурло, не биди глуп.
68ReTweets283Favorites·Details
#3
стварно е многу битно во животот да се занимаваш со она што навистина го сакаш, со нешто кон кое чувствуваш огромна пасија
инаку си пола човек, стануваш нервозен, зајадлив, почнуваш да ги мразиш сите, а најмногу себе.... не бидете такви
54ReTweets152Favorites·Details
#4
Еден ден, ќе имам дом со огромни џамој од под до плафон, со таков убитачен поглед на сурова природа, во некоја едвај пристапна вукојебина 🏔 https://t.co/nUpIeY2sBD
32ReTweets187Favorites·Details
#5
ако не си учел средно терористичко, не смејш да бидеш обвинет за тероризам
32ReTweets116Favorites·Details
#6
дур сме кај правописот - разликата помеѓу "земав" и "зедов" да им ја објасните на скопјани, би било супер 😂
23ReTweets127Favorites·Details
#7
Strasbourg, France ❤ https://t.co/tb5KFrrcYB
17ReTweets144Favorites·Details
#8
има луѓе 25+ годишни, а се многу позрели и поодговорни од овие 40+ годишниве не е до возраста, до карактерот и воспитувањето е
29ReTweets106Favorites·Details
#9
ретвитајте бе, не боли... не - сте начукале многу следачи па недај боже да има некој друг аватар освен вашиот на профилот ви :)))
37ReTweets78Favorites·Details
#10
еве ќерка ми буквално падна врз елката колку шо е долга, син ми плаче дека елката нѝ се растурила и немало да дојде дедо мраз, а јас доживеав мини срцев удар

сакам да кажам, не ви треба нужно мачка за да ви ја турка елката
14ReTweets142Favorites·Details
#11
Љубов 😊❤ https://t.co/fO5KTzEf5Y
19ReTweets103Favorites·Details
#12
Дедо Мраз не иде со санка со елени, туку со Бернина експрес ☺💙 https://t.co/Oef2wwzS4Y
13ReTweets116Favorites·Details
#13
- Што правите сине, подома? - Ништо мајко, еве.... Во право е маж ми - ние сме Грисволдови. За џабе не го сакаме толку многу филмот 😁 https://t.co/F38XsnMS5Z
11ReTweets118Favorites·Details
#14
ко ќе ми текне порано дека ова време отприлика се спремав за излагање, со сукњи и најлон хулахопки на времево :)))) сега со термо чорапи дома во топло седам и пак ми студи :))))
12ReTweets93Favorites·Details
#15
слика од да винчи се продала за рекордни 430 милиони долари
јас да ја имам таа пара ќе си купам 5-6 острови во некоја вукојебина, ќе си ги поврзам со мостови и ќе си играм јовил
13ReTweets76Favorites·Details
#16
јас сум од времето кога ричард гир ѝ беше дечко на синди крафорд
6ReTweets90Favorites·Details
#17
како другарка ми од кентаки ме убедуваше да се преселам во америка
- дојди, еве легализираа геј бракови, ќе се земеме
- еби се, мори!
- епа ќе се, ако дојдеш 😜

😂😂😂
7ReTweets80Favorites·Details
#18
10ReTweets67Favorites·Details
#19
два типа на луѓе - овие што купуваат викендици на острови и ние што гледаме острови само на фајн ливинг
10ReTweets61Favorites·Details
#20
архангел михаил денес и утре, омилениот ми светец принцот на ангелите во сите три големи религии... за евреите е заштитник на израел и на синагогите
6ReTweets72Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Jasbrlabrla145
2Aleksandar Tortevskiatortevski120
3Evianaveevian94
4i999yi999y73
5AAndrejandrej08166
6Џудит Неписмената™🎉❄️🐧kroffni4ka57
7ФлопиДискетаmrgudam52
8JaneDoesonjatd51
9Mindрluмbеr 🐈mindplumber51
10tantelastarmarsovec50