TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хогар Страшни @hogarst
#reach: 27702   ( 1195th )
#followers: 478   ( 6206th )
#1
Иначе у Иран и Ирак имаше земјотрес од 7.3 степени. 300 луѓе се загинати, не се знае колку се исчезнати.
Ама толку ви чуе, јер не е Париз, Лондон или некој друг град или држава која ви се свиѓа.
#weareallbigots
4ReTweets14Favorites·Details
#2
@AnaFiljana @trendingmk Некои птици се селат на југ, некои едноставно не се откажуваат.
А? А? А?!? хеееее абе ...
3ReTweets3Favorites·Details
#3
- Како би се опишал себеси со два збора?
- Оф леле.....
2ReTweets6Favorites·Details
#4
@Go2bed @pikabu00 Доаѓа дете на гости, отвара фјоки растура....
- Ах, такво е хиперактивно....
- Не сестро, не е васпитано тоа!
1ReTweets6Favorites·Details
#5
@AnaFiljana @trendingmk Тишината е некогаш погласна од гром.
Љубов е и кога ти е лута, да има seen.
Гушни ја како… https://t.co/IHySdtsqCd
2ReTweets2Favorites·Details
#6
@Schiffer_PG14 Интересно :)
Види, колку и да е авион типката, пак ќе нѝ се дига на други.
И кога ќе нѝ помине ќефот (а нѝ поминува за 6 месеци), баталуваме и одиме на друго парче месо.
Остануваме ако имаш муабет, ако стварно сте другарче.
0ReTweets8Favorites·Details
#7
Сакам да те гушкам, како плишаното мече што го гушкав како дете.
#патеиканатвитер
1ReTweets4Favorites·Details
#8
Спроведување на правда - не реваншизам.
Вработувања според компетенции не според книшка.
Све друго е ветар и магла.
1ReTweets3Favorites·Details
#9
@vikohyeah @Bit0lcanka @DrnDrnJarinja_ @EsherihiaColi @SpaceBloomp @vikohyeah "Не ме зезај, дезенот е како за женски гаќички шо би ги носела средношколка на екскурзија :-)"

I like how your brain works :)
1ReTweets3Favorites·Details
#10
Твоите солзи ме сечат како жилет.
Твојата насмевка ме лечи како мед.
#патетиканатвитер
1ReTweets3Favorites·Details
#11
#ОнаКога ќе видиш нешто премногу смешно на нет, ама не го споделуваш зошто ќе ја открие твојата темна страна.
1ReTweets3Favorites·Details
#12
#Онакога се расфрлаат со термини како "Анксиозен/на сум", "Во дересија сум" и слично, а појма немаат нит што е анксиозност нит депресија.
Не бе не си анскиозне/на или депресивен/на. Разлигавен/а си! Не си тепан/а, тоа е!
0ReTweets6Favorites·Details
#13
Има нешто што се нарекува "системско размислување".
Сум приметил дека многу погрешно е сфатено тука. А, некои дури и прв пат слушаат.
1ReTweets1Favorites·Details
#14
@Schiffer_PG14 Што ќе ми е кукла со која два реда муабет не можем да сврзам?
0ReTweets4Favorites·Details
#15
Не може со материјалистко-хедонистички погледи и однесувања да барате духовна поврзаност со некого.
1ReTweets1Favorites·Details
#16
@iSmiljanska Не сме само ние. Едноставно, луѓето сакаат победници.
0ReTweets3Favorites·Details
#17
@Go2bed @pikabu00 Примерот беше ако оди на гости и таму растура.
Мора да знае да почитува туѓ простор и имот.
"Хи… https://t.co/ql4CFJjlwF
0ReTweets3Favorites·Details
#19
@SpaceBloomp @EsherihiaColi @Bit0lcanka @DrnDrnJarinja_ @zlatnoslavejche @vikohyeah Е така, се врати муабетот за дезенот на гаќичките на средношколка со кравата на Рама, само во конкретна смисла овој пат.
0ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Битолчанкаbit0lcanka59
2Шишаркаshisharka_19
3Д.Д.Ј.drndrnjarinja_16
4Пердуфpikabu0013
5gaymerkasweetana013
6Viko von Dromvikohyeah12
7Canadian Coyotespacebloomp12
8Бактеријаesherihiacoli12
9Chlamyidia Биауреалнаschiffer_pg1412
10Mindрluмbеrmindplumber10