TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На Дедо Најпаметниот @i_najubaviot
#reach: 154808   ( 3rd )
#followers: 10255   ( 126th )
#1
Срце и дете не се остава на секого за чување.
133ReTweets267Favorites·Details
#2
Нема потреба од коментар... сликата се сама кажува. https://t.co/GjmwuR5hmj
117ReTweets296Favorites·Details
#3
Турски рулет:Вклучуваш ТВ и која серија ти се падне таа ја гледаш.
118ReTweets266Favorites·Details
#4
Запамтете дека сите ние сме немале исто детство. https://t.co/JV6DjilLi0
109ReTweets287Favorites·Details
#5
Работиш кај еден газда 4 години.Си наоѓаш подобра,поплатена работа.Му кажуваш на газдата дека ќе си одиш со време да си најде замена.Газдата на сето ова вели:"А таман мислев од следниот месец да ти ја зголемам платата".И сега кој кого ебе во здрав мозок?Тие финти не палат повеќе.
99ReTweets316Favorites·Details
#6
Македонски газда:
- Те замара нон стоп и секој ден е тука покрај тебе да ти каже што си згрешил.
- Го нема никаде кога треба плата да се подели.
109ReTweets258Favorites·Details
#7
Има девојки кои се ладни ко мраз,ама кога се гушнати од правилните раце тогаш многу брзо се топат.
110ReTweets253Favorites·Details
#8
На некои луѓе им простувам така што заборавам дека постојат.
115ReTweets229Favorites·Details
#9
Сакам да ти бидам причината заради која ќе имаш брчки од смеење на стари години.
116ReTweets223Favorites·Details
#10
Пријателите никогаш меѓу себе не си "должат" услуги.
115ReTweets225Favorites·Details
#11
"Ми фалиш" е тажна верзија од "Те сакам".
111ReTweets232Favorites·Details
#12
Девојките кои велат "По мене трчаат многу момци", треба да знаат дека ниските цени на производите секогаш привлекуваат многу муштерии.
102ReTweets241Favorites·Details
#13
Изреката "Некои работи се подобри да останат некажани",секогаш ја сфаќам откако ќе ги кажам тие работи.
106ReTweets212Favorites·Details
#14
Викендов на четири спортски настани во Скопје имало вкупно 3.700 лица,а на Жељко Јоксимовиќ 8.000.Картата за Жељко беше 800,а за сите спортски настани заедно ни приближно толку.И после сме биле нација што сака спорт.За жал идеме на натпревари само кога доаѓаат познати екипи.
86ReTweets256Favorites·Details
#15
Кога хрчи партнерот:"Леле има да го убијам,ми оди на нерви".
Кога хрчи кучето:"Сонце,види колку слатко си спие".
93ReTweets234Favorites·Details
#16
Мисла на денот:
"100% од возрасните жители знаат како се прават деца,но 99,9% не знаат како се создаваат луѓе".
100ReTweets211Favorites·Details
#17
Социјалните мрежи се одлично место да флертуваш со некоја девојка без да мораш да си го вовлекуваш стомакот.
80ReTweets249Favorites·Details
#18
Прво го вадиш,па врвот го поминуваш со усните,па го лижеш со јазикот,па потоа влажен влегува без проблем...
Е така влегува конецот во иглата.
91ReTweets214Favorites·Details
#19
Не ги кажувајте своите тајни на другите,бидејќи ако вие самите не можете да си ги зачувате за себе,како тогаш ќе очекувате од другите да ви ги чуваат вашите тајни.
95ReTweets201Favorites·Details
#20
Ако некој ти подава рака за да ти помогне,не му поставувај нога за да го сопнеш.
94ReTweets200Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1За иNat 😎lalicapapagalec35
2Реаленneutralen_29
3Портокаловаportokalovaa28
4bebebebence_malo24
5Caribi 1201bozinovskizlat120
6Тркаљофкаtrkaljofka20
7💀 Семоќниот Диме 💀dimepupuliev16
8leonidsparleonidspar115
9Морковчеkbmw4pw1r0pbjd014
10Crnokosadvasveta14