TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

The Thing @i_thething
#reach: 79757   ( 208th )
#followers: 938   ( 3392nd )
#1
Јебеш држава каде кафанско лоби ги обликува здравствените навики на твоите деца.
56ReTweets149Favorites·Details
#2
Господинот Никола Груевски на прес, не знам дали посочува изборни нерегуларности или евоцира спомени.
32ReTweets119Favorites·Details
#3
-Може е фаза. Ќе помине.

*40 години подоцна

-Може е фаза. Ќе помине.
16ReTweets67Favorites·Details
#4
Никој више не се понаша љубезно кон другиот, кон подредениот, посиромашниот, послабиот. Језиво.
17ReTweets49Favorites·Details
#5
Иднината ја замислувам како неизвесна борба помеѓу вештачката интелигенција и природната глупост.
19ReTweets39Favorites·Details
#6
Инаку, не можам да ви објаснам колку е гадна постапката КУП политичари да се шетаат на интензивна каде лежат тазе породени жени со рани на утробите, само за да се сликаат, ми се повраќа!
8ReTweets66Favorites·Details
#7
Пронајди го нештото што го сакаш и признај си дека не вредеше.
14ReTweets38Favorites·Details
#8
-Како помина на Меморија?
-Не се сеќавам.
5ReTweets41Favorites·Details
#9
Еве седам во друштво со луѓе што се согласуваат дека во Германија е лошо и никаде не е како овде. Никад не биле во Германија.
7ReTweets33Favorites·Details
#10
Си решил да купиш кола на старо. 7 месеци секој ден висиш на пазар 3. Се распрашуваш кај знаеш и не знаеш, џебот плиток. Калкулираш, размислуваш, додаваш, одземаш и конечно купуваш. Те глеа рендом комшија и ти вика "си можел тоа и тоа за тие пари да земеш".
3ReTweets44Favorites·Details
#11
Ја, џоинт, Каракамишева и постмодернизам.
5ReTweets36Favorites·Details
#13
Институционализирањето е зло, љубовта ја врамува во брак, верата во цркви и џамии, територијата во државни граници.
8ReTweets20Favorites·Details
#14
Требаше да станам татко за да се разбереме со татко ми.
4ReTweets29Favorites·Details
#15
Луѓето што ти сугерираат добра музика ти се пријатели.
3ReTweets29Favorites·Details
#16
На мали деца им се обраќам ко да се возрасни и до сеа никад не ми се наљутиле.
5ReTweets21Favorites·Details
#17
Последно кога сдсм имаа убедлива победа, идев со една што не веруеше во секс пред брак, све да и' ебам.
3ReTweets24Favorites·Details
#18
Луѓе кои на прва криза инстинктивно посочуваат "виновник" апсолутно ми се дно!
4ReTweets20Favorites·Details
#19
Ја: Еј, шанса.
Шансата: Имам дечко!
5ReTweets17Favorites·Details
#20
Упорно да се промовираш дека не го читаш Коељо и сличните ми е исто ко да го читаш. Исто и за турбофолк.
3ReTweets23Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Пердуфpikabu0037
2PokojniTozajaopokojnitoza32
3Џотоgiotto_mkd21
4K-Real1krealdeal21
5Ej Brejgogiche20
6Штофот на Грофотbadijaldzija14
7Wannabeiskulirana13
8Каља ☆katemagritte13
9Maximum Overtrollmaximovertroll12
10Скрачиskraci12