TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ибе Паликуќа @ibe_palikukja
#reach: 110461   ( 56th )
#followers: 4977   ( 532nd )
#1
Скопје фрст дејт прашалник:
- ВМРО или СДСМ?
- Снег или плажа?
- Силбо ор ноу Силбо?
- Кучиња или отров?
- 9 или 18 месеци трудничко?
- #НаТочак или #ВоКола?
- Чварки или брокула?
Бонус прашање: Ако видиш геј црнец го мрзиш пошто е црнец или пошто е геј?
86ReTweets263Favorites·Details
#2
Не за џабе му викав на син ми:
- Научи сине да пливаш, ќе ти треба да поминеш улица еден ден.
57ReTweets196Favorites·Details
#3
И ние одлучивме да не правиме прослава за Нова Година. Парите ќе ги донираме за кредитот.
45ReTweets178Favorites·Details
#4
Форми на лажење:
Лажење во нужда - Не бев јас, он беше.
Лажење за мир - Да мамо, мачката не се качува на кревет.
Лажење од љубов - Поубави лазањи ни во италијански ресторан не сум јадел.
Лажење ради реда - Многу беа ефтини, на попуст ги земав.
37ReTweets123Favorites·Details
#5
Од утре ќе идам од банка до банка. Ако ме фатат, ќе ги вратам парите.
35ReTweets127Favorites·Details
#6
Многу интересен збор е “неотповиклив”
Неотповикливо ти раскинувам.
Неотповикливо си казнет без уреди.
Неотповиклива боранија за ручек.
32ReTweets113Favorites·Details
#7
Сега си имам 3 мајки. Мајка ми, свекрва ми и БПЦ.
22ReTweets112Favorites·Details
#8
Не беше скопска канализација створена за тие пусти дождови.
25ReTweets95Favorites·Details
#9
Јас сум во години кога за децата сум стара, а за бабите сум во цутот на младоста.
21ReTweets107Favorites·Details
#10
Секогаш ќе има луѓе што ќе се радуваат за тебе. Некои кога ќе успееш, некои кога ќе зезнеш.
29ReTweets74Favorites·Details
#11
- Колкав е просечен македонски #ДИК во ерекција?
- 16 плати.
26ReTweets79Favorites·Details
#12
Се сеќавам на стари филмови каде што 21 век го претставуваа толку многу напреден, па се вртам наоколу и заклучувам дека имаме бујна фантазија како луѓе.
21ReTweets83Favorites·Details
#13
Од животот во Македонија научив дека е многу битно да имаш убави пижами.
19ReTweets78Favorites·Details
#14
Го пратив по леб. https://t.co/nAaR3hiWQQ
17ReTweets83Favorites·Details
#15
На моја возраст нормално е да не си излезен во петок. Ама па што знам ја, првпат сум на оваа возраст.
15ReTweets89Favorites·Details
#16
Со толку кралеви, кралици, принцови и принцези ред е Македонија да стане кралство. А да, и коњи имаме.
21ReTweets71Favorites·Details
#17
За мене слободно Скопје беше Скопје од мојата младост. Слободно да шеташ во било кое доба од ноќта, слободно да искусуваш, слободно да грешиш без сите да знаат утредента. Слободно да имаш мислење. Слободно во секој поглед.
18ReTweets71Favorites·Details
#18
Да го сочуваме јазикот!
*Повеќето од порталите немаат лектор и објавуваат неписмени текстови на “новинари”.
22ReTweets59Favorites·Details
#19
Да го сочуваме јазикот!
*се зголемува бројката на деца кои полесно се изразуваат на англиски отколку на сопствениот јазик
15ReTweets71Favorites·Details
#20
Знаете она кога ќе се направи култно место и се’ е супер додека не го открие широка популација? Е па Твитер.
12ReTweets77Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Д.Д.Ј.drndrnjarinja_71
2i999yi999y48
3Никсонrnixn44
4Имам девојкаseirdotmk44
5Фејunejardin37
6Doradorarotten37
7Mindрluмbеr 🐈mindplumber26
8Igor Pandurskispacebloomp26
9Aleksandar Tortevskiatortevski25
10баба зинетиcentraphor0923