TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ајс Ти @icebucks7
#reach: 85684   ( 157th )
#followers: 5599   ( 434th )
#1
Се криеле во ГРЦИЈА, со БУГАРСКИ пасоши и АЛБАНСКИ идентитет.
Прави П А Т Р И О Т И
49ReTweets172Favorites·Details
#2
Они ги имале конците во раце. Јас ножиците.
33ReTweets84Favorites·Details
#3
Кај 1500 евра плата, уште и за патни трошоци плус да им плаќаме. А ти со пари од сметка од сопствена фирма не смееш ни тоалетна хартија да си купиш за дома.
26ReTweets82Favorites·Details
#4
За неинформираните: Градоначалникот на Солун има потекло од Крушево (по мајка, отсекогаш нѐ поддржувал и нарекувал "Македонија" и никогаш не правел проблеми за името.
14ReTweets73Favorites·Details
#5
Се тепаат да станат пратеници и после имале трошоци. Па седи си дома и нема да имаш трошоци. Да си плаќаат сами трошоци, да видиме дали ќе се тепаат пратенци да станат. И се кворум немаат.
15ReTweets56Favorites·Details
#6
Гласавме за промени, а не сончогледите неспособни да променат страна и пак да си останат на власт и на позиции.
14ReTweets40Favorites·Details
#7
Колку што машко со 2 сантиметри брада може да се разубави, девојка ни со 2 кила шминка не може.
12ReTweets45Favorites·Details
#9
Што ми направи таа Бугарката, секое слушање на "Without you" рефренот си го пеам како: "Кен лиии либулибудаут ју"
7ReTweets50Favorites·Details
#10
Купуваш кошула. Малку ти е тесна. Ама сепак ја купуваш оти планираш да подослабнеш периодов, па тамам ќе ти е.
8ReTweets33Favorites·Details
#11
Велија го малтретираа и пред деца, и пред внуци, и пред роднини, и пред вработени, и пред комшии и пред цела држава… https://t.co/9FCNsmEQkR
8ReTweets25Favorites·Details
#12
Во Понеделник сите ќе го празнуваме денот на ВМРО. Само на вмровците нема да им е до славење.
5ReTweets19Favorites·Details
#13
Она кога купуваш мрежен кабел и вработените не знаат да ти наместат џек и ти викаат "види некој сигурно знае".
😕
5ReTweets13Favorites·Details
#14
Остана уште некој што не сликаше како држи жолт лист во рака?
1ReTweets20Favorites·Details
#15
Моментално објаснува како они владееле 11 години. Се очекува да збори до сабајле.
3ReTweets11Favorites·Details
#16
Владимир Панчевски негира сѐ. Кој знае колку години затвор му висат над глава.
2ReTweets12Favorites·Details
#17
Наравоучение: Во Македонија можеш незаконски да палиш илјадници докази за прислушување, но ни на крај памет да не т… https://t.co/BucFm1xkfJ
3ReTweets7Favorites·Details
#18
@Bucks Next: Kidd to be fired.
1ReTweets12Favorites·Details
#19
New NBA season & new sleepless nights. I hope less @Bucks booing & more cheering! 😀 Wish you all the best guys!… https://t.co/g9tktrQdux
0ReTweets13Favorites·Details
#20
2ReTweets5Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Matt Velazquezmatt_velazquez37
2Milwaukee Bucksbucks28
3Khris Middletonkhris22m5
4Behind the Buck Passbehindthebucks4
5Тoј сo плoчитеandrejaleksov4
6Господин Артан Грубиlpvistinskicoek4
7100Lebaljumbaljum3
8Wisconsin Herdwisconsinherd3
9Adam Cappelleacjp20243
10Emil Atanasovskiemilatanasovski3