TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ilija Dimovski @ilijadimovski
#reach: 26992   ( 1230rd )
#followers: 5532   ( 441st )
#2
Пример 1: човек кој живее во периферија на Скопје со поскромни примања и постара кола.
Пример 2: богат човек кој живее во Центар и има скапа и нова кола.
Прашање: дали правото да дојде и да паркира околу клинички при потреба од болница повеќе му припаѓа на вториот од првиот?
25ReTweets55Favorites·Details
#3
Поскапувањето на нафтата по основ на новата акциза е 6,8%.
Замислете се да поскапи за истиот процент.
16ReTweets36Favorites·Details
#4
Владата за следната година планира на странски пазар да се задолжи за 24,4 милијарди денари, а во текот на таа година ќе треба да врати само 10,4 милијарди кон надвор...
10ReTweets23Favorites·Details
#5
Буџетот за следната година има помалку средства за инфраструктура и земјоделие од буџетот за 2017 година...
1ReTweets9Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии