TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Meto Iliev♈ @imiteiphone
#reach: 47707   ( 600rd )
#followers: 323   ( 8413rd )
#1
Совет кревајте си ги документие пак вие ќе бидете виновни! https://t.co/nJOuQrT00D
23ReTweets53Favorites·Details
#2
Се има почеток и свој крај,Само вселената и желбата по тебе е бесконечна!
20ReTweets44Favorites·Details
#3
Ако буричкаш и одбираш во тањирот значи не си многу гладен.
17ReTweets44Favorites·Details
#4
И тебе кога ќе ти го скршат сонот неколку пати, и ти ќе скршниш од правиот пат!
13ReTweets33Favorites·Details
#5
Тоа што ја воздигнува нашата љубов не е да издржуваме туку да се предадеме!
11ReTweets30Favorites·Details
#6
Од сите работи шо сум ги загубил во животов,најмногу ми недостига умот!
11ReTweets28Favorites·Details
#7
Твојата убавина јас не ја мерам со старите единици мерни,туку со најдлабоките понори и највисоките стени!
8ReTweets26Favorites·Details
#8
Иако надвор е есен,пред очиве облаци,јас во срцево имам лето а во мислите пролет!
Добро ви утро!
9ReTweets21Favorites·Details
#9
Вистината шо сите ја знаеме! https://t.co/osmpWks86Y
8ReTweets19Favorites·Details
#10
Ги оставив цигарите па се навлеков твитеров! Човек мора на нешто!
6ReTweets23Favorites·Details
#11
Утрата се полни со надеж,само кој да стане! Добри ви утро!
7ReTweets16Favorites·Details
#12
Пуста верба,у шо побрзо да ја трошам!
7ReTweets15Favorites·Details
#13
Ветеров со сета своја невидлива сила ги кутна листовите од нашето топло лето!Дури и си игра со нив како да се негов… https://t.co/m8hvuOLny6
7ReTweets13Favorites·Details
#14
Петок е ќе испаѓаме ли! Мажена сум.
5ReTweets19Favorites·Details
#16
Народ шо не знае да си го зачува мајчиниот јазик и култура не заслужува да има држава!
5ReTweets16Favorites·Details
#18
Твитовиве шо ги пишам на работа се скришни твитови оти се кријам.
5ReTweets13Favorites·Details
#19
Порано ти не беше ваква!ќе се насмееше,ќе се расплачеше,ќе се налутеше, не беше ваква!сега мрамор ладен е потопол од тебе а очите без сјај во бескрајот пулат, не ти не беше ваква!
5ReTweets13Favorites·Details
#20
Го нема веќе и оној есенски дожд така ситно да си врни цел ден!Порој се истури ко сред лето се поплава направи.
4ReTweets14Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1На Дедо Најпаметниотi_najubaviot35
2Snezanasnezana2828988231
3Наталиdajmunachovekot27
4Магнолијаbitch_switch24
5ЦрноКосаcrnokosa12322
6ПанкотНе(Е)мртовpivo_ok_pozz20
7Премиерката 👑bellareginab19
8Crnokosadvasveta17
94_Pilos4_pilos17
10Spiritfatalnaaa16