TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Wannabe @iskulirana
#reach: 94286   ( 125th )
#followers: 5362   ( 471st )
#1
Македонија, утре да дојде родител!
55ReTweets202Favorites·Details
#2
Од интересни факти за Хојт Ји, не е тоа дека ќе биде амбасадор, тоа сите го знаевме, туку дека додека бил амбасадор во Хрватска, Санадер отишол во затвор.
31ReTweets112Favorites·Details
#3
Е за ова да се врати во првобитната состојба, јас да сум Влада би потрошила пари. https://t.co/BeuKlc7kLK
31ReTweets93Favorites·Details
#4
Драги партии, кога ќе кажете нема луѓе/кадар кажете дека мислите на партиски кадар. Зашто непартиски луѓе што знаат да работат има.
28ReTweets86Favorites·Details
#5
Повеќе од пола јавна администрација не работи ништо: игра солитер, гледа серии, работи приватно, магистрира, докторира.
*Е тука сакам промени (друг збор освен реформа).
21ReTweets97Favorites·Details
#6
Дечки, некогаш треба внимателно да читате твитови. Содржат повик, сериозен...озбилна сум.
16ReTweets76Favorites·Details
#7
#ОнаКога ти е страв гласно да изговориш: среќна сум, убаво ми е бе...
15ReTweets68Favorites·Details
#8
Ми е гајле кој ќе го наследи Груевски. Во оваа фаза е тотално небитно. Само конфискација ме занима.
12ReTweets57Favorites·Details
#9
Леле ама не мора баш со сите да се видиме последниве две недели од годината. Многу е стресно.
12ReTweets53Favorites·Details
#10
Не ги научив и не ги научив. @Unejardin на Марта е шемава. Да ја спомнеме. ❤️ https://t.co/oeFcNe8N7c
16ReTweets40Favorites·Details
#11
Енергетски вампири ебете се.
12ReTweets43Favorites·Details
#12
Не се ситам онака гнасно и злобно, ама драго ми е дека злото ќе биде казнето. Може ли така душегрижници, широкогради, добричини, космополити и возвишени суштества?
*Не знам ни дали зборот за она што го осеќам е ситење/ликување или само сум задоволна. Ама чувсттвото е легитимно.
11ReTweets44Favorites·Details
#13
“Провинцијалците” за разлика од скопјаните барем се еманципирани и сами се бореле за се’ од 18год. некои и порано.
*ракавицата е фрлена, хехе.
10ReTweets45Favorites·Details
#14
Според твитер мк критериуми (години/возраст)...твитер тетка да, ама ич не сум тетка и посакувам сите млади да си доживеете (сега затреперувам :)) да бидете вакви тетки како мене 😂😜✌️
8ReTweets51Favorites·Details
#15
Сквернавење на зборот/чинот донација.
13ReTweets36Favorites·Details
#16
Стресот кога си во големо веце, а вратата е далеку и не се затвара.
9ReTweets45Favorites·Details
#17
Во кола заборавив ќеса со дуњи цела вечер и цел ден, па можи не сум осетила поубав мирис. Тоа што се котрљаат низ гепек е друга работа.
2ReTweets65Favorites·Details
#18
Многу брзо заборавивте на “Сава у космосу”, “ценетиот” проф. по уставно право, Саво Климовски, кој ја покани толпата да влезе во Собрание.
12ReTweets34Favorites·Details
#19
Со кој памет сакичов Дел бој?! https://t.co/aoUpxSBX5j
4ReTweets58Favorites·Details
#20
Е па ете. https://t.co/d8zYwgBh9p
11ReTweets28Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1PokojniTozajaopokojnitoza185
2Стврднатvlatkovski127
3Zarko Ristovskidecimalfawn421089
4Д.Д.Ј.drndrnjarinja_82
5Фејunejardin73
6баба зинетиcentraphor0960
7Секси сум сиmalosexystomace53
8Штрудлаbalerinamina352
9❄Битолчанка❄bit0lcanka43
10Jovan Petrovjp_euro42