TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

малиот кнез мишкин @jakovfendu
#reach: 44778   ( 686th )
#followers: 9068   ( 163rd )
#1
сакам
да живеам во модерна, чиста и благородна држава, со ниски даноци, бесплатно образование и здравство, високи плати и пензии, велосипедски патеки и скапи коли.
не сакам
да мрднам со прст. све треба да се направи, ама не ми е гајле како.
27ReTweets85Favorites·Details
#2
Не се сеќавам дека некогаш имало повеќе дрога меѓу народ, ко шо има во последниве 2-3 години. И не зборувам за журки и алтернатива, него меѓу турбо фолк младина од 16-24, тоалети во ропачки меинстрим.
7ReTweets28Favorites·Details
#3
Мк Твитер веќе 2 години се претвора во пропагандата против која се бореше. Дезинформирај, паничи, профитирај. Мк Твитер треба да се запали.
3ReTweets19Favorites·Details
#4
да, јас сум тој што 2015 во Патишка Река сплајсаше оптички влакна во осојница, на -7, а сега пишува драми за обичниот човек.
2ReTweets21Favorites·Details
#5
Кружен тек во Тетово. Сме се изнасмеале слатко со сопатниците и колегите од спротивните коли.
4ReTweets12Favorites·Details
#6
седиме со Џими во Mad Kitchen, читаме менито и не разбираме 73 проценти од состојките на артиклите. Останатите проценти се патлиџан, кромид и месо. Али вкусно да го ебам.
2ReTweets13Favorites·Details
#7
@mynameissteffff @Ognen_K Не можам да разберам :( па нема поглупо од тоа да загинеш во кола затоа што брзаш или возиш ко луд. Колата е само алатка да те пренесе од А до Б. Замисли да гинеа луѓе секој ден од користење на алатка чекан.
3ReTweets9Favorites·Details
#8
Ужасен народ. Ужас за народ.
3ReTweets8Favorites·Details
#9
ЛОЛ на насловна му пишале на Буфон титула во ЛШ, а тој кутриот не знае колку солзи има проплакано за тој трофеј. https://t.co/ewF3ZonwdT
2ReTweets11Favorites·Details
#10
Она чувство кога сакаш да се полиеш со бензин, да се запалиш и така да си трчаш на зајдисонце.
2ReTweets9Favorites·Details
#11
deccki vidov edna slika od katalonci kako begaat represirani bez krof na glavata i lep i sirenje ako mozze da kazzete pomoss kai da pratime
3ReTweets6Favorites·Details
#12
како ќе станува кул да се критикува сдсм, ќе откриете колку ваши другари овде се вмро. не искрени критичари, туку пичкици што досега ќутеле.
1ReTweets11Favorites·Details
#13
Да, сакам да ми стои цигара како на Линч. И сакам да направам еден филм како него. А со цигара можеби личам на една негова курва од blue velvet. Но што ако таа била инспирација за него, а мојата пропаст е инспирација за мене. Ќе биде добро, нели?
1ReTweets11Favorites·Details
#14
Кај нас не мора ова, доволно е плата да им се покачи. Па со таа плата ќе можат да си уплатат и курс за програмирање и така ќе станат неопходни за нашето општество по сите норми. https://t.co/VXnqCZobXp
2ReTweets7Favorites·Details
#15
колку најдобри бендови на сите времиња имам, некогаш се фасцинирам од тоа колку е човечкиот род фантастичен и благороден. но тоа е толку мал процент и само погледнувам наоколу и гледам како смртноста на универзумот се манифестира во нашите секојдневни патерни на однесување.
1ReTweets10Favorites·Details
#16
Продадоа, прокоцкаа, разурнаа и приватизираа све што може, па сеа луѓе се бунат зашо СДСМ неќе да го гушка саем. :(
1ReTweets9Favorites·Details
#18
Од вакви никогаш не слезени на земја, доста е. Ретко кога кажала нешто паметно, иако сака така да звучи. https://t.co/4HgI8hpVWz
0ReTweets11Favorites·Details
#19
ајде дечки, денот е пред вас. има време сите да ги спомнете 150те ќебапи и истите да ги поврзете со казната на Неџб… https://t.co/I6URh5Pc5g
1ReTweets7Favorites·Details
#20
@saltwatered @jp_euro ја не знам што е толку страшно да признаеш нешто иако се срамиш од истото. да, бугарија имало отпор, меѓутоа владата на бугарија се приклонила кон фашистите, па тие биле бугарски фашисти. и мене ми е срам од периодот 2006-2017та, меѓутоа не можам да го негирам :(
0ReTweets10Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Milanezotzkacarski38
2Обичен Александарsendvicsovegeta20
3Zarko Ristovskidecimalfawn421017
4Donatello™petrusevski1317
5Пердуфpikabu0016
6еристичаротeristicarot16
7Коментаторотpece_juventino14
8Dime (5,19286 ден.)dimes10cent13
9Makedončišteshopkarishte13
10Jovan Petrovjp_euro10