TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

PokojniToza @jaopokojnitoza
#reach: 83433   ( 167th )
#followers: 2147   ( 1461st )
#1
На пријавница во МВР:
- Г. Тозо, дали сте вооружен
- Само со знаење
- ...
- :)
-ќе мора да ве претресам
41ReTweets179Favorites·Details
#2
Ја да ви кажам, престанете да се буните. Критикување на власта е крајно корисна работа. Единствениот нус ефект е шо ВМРО-вци мислат „аутомацки“ дека си нивни и те заследуваат
37ReTweets141Favorites·Details
#3
Мене ми изгледа ко птица шо има моторна пила наместо опашка, шо би се рекло, најкул птица. https://t.co/DgsmVD8qo4
21ReTweets124Favorites·Details
#4
Дали Стефан кога некој ќе го изнервира вика „Ја сум бре за тебе господин, господин човек“?
27ReTweets105Favorites·Details
#5
Само туѓото не чини. Моето е ок. Ќумбето не ми загадува, колата не ми чади, гомното не ми смрди. Ја сум исклучок од се'. Кур ќе не биде!
17ReTweets69Favorites·Details
#6
Еве наместо дрва можете на пример да горете провинцијалци.
18ReTweets51Favorites·Details
#7
луѓето не разбираат дека немањето живот е макотрпна работа
14ReTweets51Favorites·Details
#8
Растителен путер. Пиши маргарин, пичка ли ти лепа материна.
11ReTweets47Favorites·Details
#9
Следна американска идиотштина што може да ја преземете е да кампувате два дена на тротоар пред Сити Мол и да го чекате Стар Ворс новиот.
8ReTweets46Favorites·Details
#10
Канцеларијата ни е ко аквариум, а директорица секој ден шета некои луѓе и не покажува. Бар да не хранеа.
7ReTweets49Favorites·Details
#11
Со царски указ да се нареди задолжително дремење на вакво време
9ReTweets40Favorites·Details
#12
Депресија од колекцијата есен-зима
8ReTweets39Favorites·Details
#13
Планирам да промовирам некоја игра ко rock, paper, scissors, ама ќе биде лук, вампир, Орбит
8ReTweets35Favorites·Details
#14
Еве месец дена гледам нон стоп Дискавери, а уште не знам ни хидроелектична централа да направам. Труп!
6ReTweets41Favorites·Details
#15
Фино шо ние плаќаме данок за владата после да може да „донира“ на сопствените установи.
8ReTweets29Favorites·Details
#16
Идеја за реклама за батерии. 300 набилдани идиоти се дерат „This is VARTA!"
8ReTweets28Favorites·Details
#17
Силовањееееееее! Сиииихихихиловањееееееее!
6ReTweets32Favorites·Details
#18
Уморен сум. Трајно.
5ReTweets31Favorites·Details
#19
Нема попатетично од маж шо не знае да ќелавее достоинствено.
6ReTweets25Favorites·Details
#20
Мислам дела пола од вас тука да имате опција да спасите маче или човек ќе изберете маче. Не ве осудувам.
4ReTweets29Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Wannabeiskulirana187
2Брусница Вејнthebatladym90
3Џотоgiotto_mkd48
4Velma Kellythekate_rina40
5Штрудлаbalerinamina338
6The Thingi_thething36
7Скрачиskraci35
8Омај(ФАЌИН)гад!0majgad35
9Душовадникотvlatkovski31
10Пердуфpikabu0030