TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Jasna Koteska @jasnakoteska
#reach: 128590   ( 19th )
#followers: 5450   ( 454th )
#1
Ај па да ве пингаме Пајо, Ивана @PavleBogoevski @IvanaTufte
Зошто пар пратеници би земале 1,3 милиони евра за патни трошоци, а мои студенти да мрзнат по возови, автобуси во 5,7 сабајле. На кој начин се тие пар луѓе повластени во однос на ова што треба да е идна елита во земјава??
120ReTweets302Favorites·Details
#2
Значи сега вака. Сдмс, ич да не ви чуе. Вие само терајте со глупостите, а ние ќе тераме со граѓански отпор. Па да не се случи пак некој 5 мај 2015. Онака чисто, дека за едно дојдовте, друго правите и лажете и дури не ви ни чуе. Затоа ете.
77ReTweets258Favorites·Details
#3
Еве практична примена на отпор против организирани религии. Твоето дете не го крстиш додека не направи 18, и самото… https://t.co/VP6oruayet
67ReTweets256Favorites·Details
#4
Ми здосади. 25+ години истото. Едноставни се правилата. Ја знаеш црвената линија, ја осеќаш во себе, интуиција е, ја знаеш. Не ја поминувај таа линија и толку е. Не се вади дека други биле корумпирани. Кој сака нека биде. Ти не биди. Не е некоја филозофија. Просто е. Ебате тоа.
59ReTweets213Favorites·Details
#5
Студентка вчера ми кажа дека ја викнале на интервју за школо, барале книшка, а нејќела. Прашувам, вмро, сдсм? Вика… https://t.co/gGTQTQjV0K
57ReTweets167Favorites·Details
#6
Не ми се верува дека Скопје/провинција е уште актуелна тема.
Цела културна радијација пред 2 св. војна е вон Скопје. Џинот (Велес), Прличев (Охрид), Иљоски (Крушево), Панов (Дојран), Караманов (Радовиш)... Системски е опустошено и оп доаѓа 2017 и пак истата тема. Неверојатни сме
50ReTweets160Favorites·Details
#7
Пола живот си викаш сè мора да има некоја смисла. Другата половина па сфаќаш дека не мора сè да има смисла. Малце б… https://t.co/F81AARBzSs
46ReTweets137Favorites·Details
#8
За сите од ШР што ми пишавте вечерва, а ве има пар. Ни издавам извори, ни вишок информации, ни лупетам. Режимот требаше да падне оти и' нанесе зло на цела земја. И падна, супер. Моментот кога ШР стана парламент и почна да прави глупости, и тоа го кажувам. Просто е. Чао и фак оф.
35ReTweets120Favorites·Details
#9
@o_spasovski Сега, наместо МВР да ги пали, една идеја е да се донираат во Алкалоид или друга МК фармацевтска куќа,… https://t.co/hrEqhiuQ5b
37ReTweets91Favorites·Details
#10
Баш глупо. Стари другари од ШР се правдаат во ДМ зошто не успеале да сменат ништо од привилегиите во Собрание, а можеле, сами кажуваат. Ти у меѓувреме седиш на твитер истата будала од пред 10 години и викаш етика, идеали, фер плеј. Јебела ве етика. И вас од ШР.
30ReTweets108Favorites·Details
#11
Има така момент во животот, кога цел твој живот ти се распаѓа пред очи. Имаш можност да седиш таму, или да станеш и… https://t.co/x5LPy08V1v
27ReTweets101Favorites·Details
#12
Петок вечер е коа дома имаш ребра, пекарски, цаѕики, ракија и вино, за вегани трева, а доаѓаат кој раскинување, кој… https://t.co/0IZFoSga97
13ReTweets139Favorites·Details
#13
дпмне еве падна и паѓа на локални, следна битка е контрола над верски заедници заради низок степен на базично разби… https://t.co/Paj6de025s
26ReTweets96Favorites·Details
#14
Како бе пораснавме оваква генерација со НУЛА емпатија? Каде растевте бе вие? Кој ве излажа дека сте богови? Што нап… https://t.co/TihCYNbFpH
20ReTweets105Favorites·Details
#15
Уф што сентимент на одмазда или потреба од внимание се присобрала по твитеров низ годниве, а не сме ни забележале.… https://t.co/JgkPSA7GqX
20ReTweets96Favorites·Details
#16
Замисли им пишуваш коментар на CNN или FoxNews на твитер. И ти одговараат: „А на оваа фотографија што не си испаднала убаво, на татко ти не му е жал што те родил?“ До каква стравотија од медиуми живееме...
21ReTweets93Favorites·Details
#17
Значи висат студенти по улици со години, Пајо и Туфте реално беа ОК луѓе. Сега фаст форфард, мене ко аутсајдер што ми значи све тоа после 6 месеци?? Кога глеам клонирана Бонева? Баш ништо не ми значи. Исто ми е. Е затоа ќе пљукам против вас баш исто, океј?
20ReTweets93Favorites·Details
#18
Не поднесувам лицемерие. Затоа фак оф.
25ReTweets78Favorites·Details
#19
Сериозно пак, на кој начин е кој било пратеник поповластен од кој било мој студент што патува во никакви возови со саати за да дојде во Скопје, а на територија од 26 квадратни километри. И зошто за пратеници 1,3 милиони евра?? Има некој таму нормален во Влада?
19ReTweets72Favorites·Details
#20
ко што лаев против режим, сеа зборам против народен суд, оти глејте после пар година за нас, како ќе се створи неко… https://t.co/obVqyeoswW
18ReTweets66Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Goran Peoskiazder173
2Poison Ivyhedera_genus97
3Pavle Bogoevskipavlebogoevski94
4Dimanodimanovski89
5Sveste tesesveste_tese81
6Mindрluмbеrmindplumber80
7Ивана Туфегџиќivanatufte72
8Никсонrnixn69
9Cosmopolitanalikiaj67
10Зоран Заевzoran_zaev66