TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шукар Чавела @jovanatozija
#reach: 96649   ( 84th )
#followers: 14164   ( 40rd )
#1
Села изјавил дека македонците се варвари и канибали. Мислам тука дека има доволно материјал за кривична за говор на омраза.
77ReTweets235Favorites·Details
#2
Предизборен молк - куќна слава на хорхе 😂😂😂
48ReTweets137Favorites·Details
#3
Ииии го имаме победникот во #МногуУбавоСиПаркиран https://t.co/Y8EmAO9qmb
47ReTweets134Favorites·Details
#4
Проблемот е што луѓето мислат дека полицијата е за да ги штити нив. Полицискиот апарат е инсталиран за да го брани системот. Секогаш. Секаде
44ReTweets126Favorites·Details
#5
Затвор и nevermore. Се друго е турбофолк и бижутерија.
42ReTweets129Favorites·Details
#6
Еве го. Со прегазени Столбчиња, со све. #МногуУбавоСиПаркиран https://t.co/DfiAeJFh60
43ReTweets76Favorites·Details
#7
Докторот шо дал нерегистрирани вагиналети за да убие плод во 8ми месец да се обзнани со име презиме и да одговара за убиство со умисла
30ReTweets92Favorites·Details
#8
Со бугарски пасоиши и фејк албански идентитети. Па дали има боље <3 Бугарско-тиранска платформа на дело!
27ReTweets99Favorites·Details
#9
Абе луѓе, Хорхе кај е? Го полева ли некој?
23ReTweets94Favorites·Details
#11
Кубачот на Шеќеринска 4 години затвор. До каде сме со затворање на организаторите на насилството?
15ReTweets61Favorites·Details
#12
За вакви криминали директ да им се даваат казни за општествена одговорност. Па нека се советува пак самиот себе си https://t.co/aaux5gQHeE
19ReTweets27Favorites·Details
#13
Кривична за Села. За говор на омраза. Експресно. Фала. Преку глава више од ефтин националистички популизам.
10ReTweets45Favorites·Details
#14
И да, сакам да го видам невладиниот сектор ревносно да се ангажира и да му ја акне кривичната.
10ReTweets43Favorites·Details
#15
Стефчо вика точаци биле за рекреација. На народот му требале мерцедеси и аудија. вонвремески цреп. Ама и добар риалити чек. Му скандираа.
8ReTweets49Favorites·Details
#16
Пошто комити или балисти е една прича. Ама коалиционен партнер и функционер е друга прича. Ќе правиме правна држава или ќе си играме држава
7ReTweets50Favorites·Details
#17
Амстердам во 70-ите. Не, не се холанѓаните superhumans. Само ги смениле политиките. https://t.co/vLG2vcokDy
12ReTweets35Favorites·Details
#18
Вчера задоцнето ги гледав останатите серии од фамилијата Марковски. И се потсетив: Извлекувавме вработување во мак. шуми со лотарија. ❤️❤️❤️
6ReTweets51Favorites·Details
#19
Луѓе од вмро го повикуваат грујо јавно да си даде оставка. Дали можевме да замислиме вакво нешто пред 2 години?
6ReTweets35Favorites·Details
#20
Dodaj svetu malo boje https://t.co/jN0eHPekrH
1ReTweets49Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Javashcarbonoxid32
2Мада Факаh3xman14
3Shoku Boroborokitanoski10
4MAKEDONjastitaanie8
5Оној со брадатаlegovski7
6Slobodan Jakoskiflavrsavr7
7Reddit MKDredditmkd6
8Никсонrnixn6
9Васил Чакаларовvasi1cakalarov5
10Господин Артан Грубиlpvistinskicoek5