TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Курвин Водењак @jovanowsky
#reach: 99341   ( 72nd )
#followers: 24140   ( 5th )
#1
Не може добивката на кафулињата и кафаните да биде поважна од здравјето на луѓето!
Непушачите не се должни да се трујат од цигари и пепељари
80ReTweets213Favorites·Details
#2
Fake news за Македонија во моментов на CNN!!😬 https://t.co/twusgoz24Q
65ReTweets185Favorites·Details
#3
Гасам и интернет и ја напуштам државава!!!!!!!!!1
Зоки фаци https://t.co/onyo2xdpyg
40ReTweets124Favorites·Details
#4
Давај минимална плата на рботниците за да ти останат пари за џипови, курви и викендици ❤
42ReTweets118Favorites·Details
#5
Крајно сум разочаран што Косово не е вклучено во комисиите за ревизија на македонските учебници покрај Бугарија и Грција 😔
43ReTweets112Favorites·Details
#6
Па коа ќе стават хороскопски знак на инста у био 🙄
Еве ептен не занимаше дали си јарец или коза
35ReTweets106Favorites·Details
#7
Започнува изборниот молк
Почитувајте го и на Тл!!!
Оставете не на мир еден ден од политичкиот отров
26ReTweets106Favorites·Details
#8
Гтц Скопје ти е нешто као готов филмски сет за хорор филм
Особено третиот кат
Особено Еко Шопинг
Х о р о р
19ReTweets98Favorites·Details
#9
Апсолутно е недозволиво странски компании да ги менаџираат водните ресурси на Македонија
29ReTweets63Favorites·Details
#10
Економијата ја средија па сега политичариве се посветија на екологија и зеленило 🙄
21ReTweets70Favorites·Details
#11
На локалниве избори не е најавен ниту еден голем важен инфраструктурен проект.
Не мафтаат со дрвца, точаци и екологија
19ReTweets66Favorites·Details
#12
Бројчаникот наместо на Порта Македонија нека го постават на Гинекологија
Наводно ноќеска уште едно новороденче починало 🙁
24ReTweets41Favorites·Details
#13
И ниеден велешанец/ка не ме викна на забава на питијада

Дабогда штипската увек биде боље од вашата
12ReTweets74Favorites·Details
#14
Едно време Влатко Морал и Мартин Вучич ни беа најдобри пеачи и отидоа на Евровизија и тоа е се што треба да знаете за нашата музичка сцена
12ReTweets68Favorites·Details
#15
Каталонците да беа сиромашни ќе беа националисти и сепаратисти
Ама вака богати они се борци за демократија, самоопределување и слобода
17ReTweets53Favorites·Details
#16
Србија и Турција потпишаа меѓудржавни договори за гадоводот Турски Тек.
Македонија како транзитна точка повеќе никој не ја споменува
18ReTweets50Favorites·Details
#17
И Каролина денес се омажи а јас уште сингл 😪
11ReTweets64Favorites·Details
#18
Иначе сеуште истражувам за Еу регулативата која бара од нашата Влада да го денационализира Мепсо
Тс да се продаде да европските капиталисти😡
15ReTweets48Favorites·Details
#19
Вчера видов дечко со шатирана шишка
Шатирана шишка!
2017та
Шати р а н а
6ReTweets64Favorites·Details
#20
О вие, членови на дисфункционални семејства со нерешено станбено просторно прашање што се исмевате на тие што живеат со своите родители ♥️♥️
8ReTweets51Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Mindрluмbеrmindplumber9
2Д-р Медоris_klitoris5
3Ilija Dimovskiilijadimovski4
4Bobstarbobstar_m4
5Флојдстерdariusoff3
6⚔ William Wallace ⚔willwallacejr3
7Никсонrnixn3
8В!Данаvidanadesign3
9Колумбо Кристоферristoferk3
10Press F 4 Macedoniamindinmotionmkd2