TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Jovan Petrov @jp_euro
#reach: 70441   ( 284th )
#followers: 3625   ( 817th )
#1
Ве молам бидете културни со луѓето кои ве услужуваат - продавачки, келнери и слично. Последен пат еден возрасен човек и се издра на продавачката оти го замоли да ја извади корпата од трака ми дојде да го претепам. А последен пат сум се тепал во основно.
25ReTweets91Favorites·Details
#2
Шилегов има твитер акаунт.

Јас сум за иницијатива да се отстранат сите билборди и рекламни паноа од тротоарите и улиците на градот.

Нема нешто погрдо. Никаде низ стара Европа веќе не е така, или е вон град или е ептен ретко и дискретно и никако на тротоар.
29ReTweets78Favorites·Details
#3
Ова е ептен битно https://t.co/hxMaXzEW2t
19ReTweets49Favorites·Details
#4
Амин Шилегов!

Почнав да се сомневам дека нема да се направи ова. https://t.co/21dqov4xsk
14ReTweets54Favorites·Details
#5
Шо знам да ми дојде албанец со кече од косово на врата и ми рече ти давам 300000 еура за станов би му рекол само момент знам нотар во чаир што работи во недела.
12ReTweets58Favorites·Details
#6
Сумирано:
Да се реши загадувањето ама:
- да горам што сакам
- да возам стар дизел без филтер
- да возам до Водно
-… https://t.co/0yV7GmxCZN
12ReTweets41Favorites·Details
#7
мктвитер беше место за иницијативи, протестите против дуп, полициска бруталност, поддршка на студентите, против корумпираната власт, екологија, социјални проекти.

годинава си мислев што е тоа што ќе ја одбележи?

Спречувањето на директорското место на Лешоски.
9ReTweets43Favorites·Details
#8
Марихуана и хашиш не е дрога.

За пијани шофери јас би пишал и 1 месец затвор.

Фискални мора.

Точење алкохол на малолетници не.

Common sense.
4ReTweets41Favorites·Details
#9
Нова омилена реплика:

Ама ова нема да го реши загадувањето
7ReTweets20Favorites·Details
#10
Патни трошоци собрание 1/2 https://t.co/VeqRVXsy4x
7ReTweets9Favorites·Details
#11
Значи да повторам. Импакт анализа:

Викенд до Велес +15ден
Викенд до Битола +60ден
Одмор Грција +200ден

Ова е екстра цената за мене.
4ReTweets16Favorites·Details
#12
Значи уникати сме, сакаме социјална држава како шведска а да не плаќаме давачки како либертаријански рај
2ReTweets19Favorites·Details
#13
Путин е најзаслужен за влезот на Македонија во НАТО
3ReTweets14Favorites·Details
#14
Неделава натпросечно високо тресење зелени на Твитер и тоа од луѓе кои би требало да знаат како работи системот.

Не сакам да помислам дека тоа е ради ненаследувањето на функции од пред 11г кои ги стекнале по право на раѓање. Но така би биле само злобни а не глупави.
3ReTweets13Favorites·Details
#15
New drug found to melt away heart-clogging fat with just one dose https://t.co/pVb8osADNd
3ReTweets11Favorites·Details
#16
Вмровец во Љубљана 😂 https://t.co/9xd03gescO
2ReTweets13Favorites·Details
#17
Издадена во с. Горно Врановци Велешко (денес во склоп на општина Чашка). Има музеј на Нова Македонија во селото. https://t.co/CUakKwdKlL
2ReTweets12Favorites·Details
#18
Ивица Дачиќ изјави дека Суринам ја повлекол одлуката за признавање на независноста на Косово

бог да не чува од ненормални балканци
3ReTweets9Favorites·Details
#19
Одлично кажано https://t.co/QCEdLVrnqk
4ReTweets6Favorites·Details
#20
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Mindрluмbеrmindplumber103
2Canadian Coyotespacebloomp95
3elverdaderopesimistatherealpsmst46
4Никсонrnixn46
5Пердуфpikabu0044
6Wannabeiskulirana39
7Goran Peoskiazder39
8Фломастериjane_sk38
9Tȟatȟáŋka Íyotakezarkovski36
10Zarko Ristovskidecimalfawn421035