TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЖРТВА НА РИТУАЛ @jumalatuoni
#reach: 96182   ( 91st )
#followers: 11754   ( 87th )
#1
Луѓево слават што дипломирале... Ќе им кажете вие или да им кажам јас?
37ReTweets129Favorites·Details
#2
Вести од светот / Вести од Македонија

Паметен град = 80 милиони долари = ~70 милиони евра
Скопје 2014 = 683+ милиони евра.

Дали ви е јасно како можело да се инвестираат и што сè можело да се достигне САМО со една седмина од парите за СК14?
Ццц, тажно државиче. https://t.co/IcUoMGYyL3
43ReTweets82Favorites·Details
#3
Фалеле локали, имало пад на прометот.

Знаеш колку ми е гајле за тоа што некој не може да се богати на сметка на моето здравје?
38ReTweets92Favorites·Details
#4
Графички приказ:

Владата на СДСМ го бара криминалот во Македонија. https://t.co/AAyf8LhKZu
31ReTweets101Favorites·Details
#5
Н Е. М О Ж А М.

М Е. Н Е М А. https://t.co/1V3mxxI4ds
21ReTweets89Favorites·Details
#6
ПА КОА ЌЕ ПРОЧИТАМ ДЕКА ПУШАЧИТЕ БИЛЕ ДИСКРИМИНИРАНИ https://t.co/HOneDDxooe
22ReTweets79Favorites·Details
#7
Научници копаат до јадрото на Земјата за да најдат кој побара твое мислење. https://t.co/GcwHcmr1T2
18ReTweets80Favorites·Details
#8
Никола Груевски
Гордана Јанкуловска
Миле Јанакиески,
Никола Тодоров
Диме Спасов
Спиро Ристовски
Зоран Ставрески
Вла… https://t.co/NMBWnLG8cd
19ReTweets61Favorites·Details
#9
Супер алтернатива е возење точак. НО, САМО АЛТЕРНАТИВА. Немојте да ми пропагирате САМО возење точаци. Градскот прев… https://t.co/epSerrdld7
14ReTweets71Favorites·Details
#10
ќе речев аеродромот да се вика Борис Трајковски ама не сакате црн хумор
15ReTweets65Favorites·Details
#11
Дечки, ќе одам 10дена во Грузија! Може ли некој да ми каже како би можело најевтино до Тбилиси да се стаса? Any suggestions?

И РТ ве молам.
32ReTweets11Favorites·Details
#12
Пази сеа:

Обвинетите за прогласување независност на Каталонија изјавиле дека тоа било речено само така симболично.

КРАЈ.
14ReTweets50Favorites·Details
#13
Никој не вика "ЗОШТО ИМАЛО РАЦИЈА ВО СКОПЈЕ?"

туку викам "БРАВО, ДА СЕ ПРОШИРИ НИЗ ЦЕЛА ДРЖАВА!"
12ReTweets39Favorites·Details
#14
280 знаци, 28 знаци на неписменОЌА https://t.co/tV0marQKek
10ReTweets39Favorites·Details
#15
Во Детроит полицајци што се преправале дека купуваат дрога се обиделе да ги уапсат полицајците што се преправале дека продаваат дрога.

Сфатиле дека сите се полицајци кога дошле други полицајци.

https://t.co/02xL0MNcqz
6ReTweets47Favorites·Details
#16
„ДЕДО МИ ЖИВЕЕШЕ 138 ГОДИНИ И ПУШЕШЕ ПО ЧЕТИРИ КУТИИ ДНЕВНО“ твитови https://t.co/2KfUvJjbUk
10ReTweets34Favorites·Details
#17
Па јас всушност го чекам најважниот мејл во историјата на моето постоење. Следниве час-два се одлучувачки за мојата судбина. Пуштајте среќа.
0ReTweets61Favorites·Details
#18
Дечки, ај да се кладиме дека поголема казна ќе добие тој од Кавадарци што го украл ајварот, ако го фатат.
https://t.co/Qw9NmmflZi
9ReTweets29Favorites·Details
#19
Апсовден кога се паѓа??
7ReTweets32Favorites·Details
#20
Вработен после првото интервју во животот ✅
Американска компанија ✅
Traveling all the time ✅
Просечно 6 часа работно време ✅
Преселба од Македонија, дојде живот ✅
Почнување постапка за виза: in progress 🌀
4ReTweets41Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Poison Ivyhedera_genus42
2Mindрluмbеrmindplumber30
3Katinka Ingaborgovninanananotsoplavusa25
4Лукреција Борџаmexconiglio21
5EmptyPersonadarkhour_seeker19
6AAndrejandrej08119
7Каља ☆katemagritte19
8вина невинаnalutilus19
9Хаклбери Фина 🌀katiestrummer19
10Влада на Македонијаvladamk17