TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Purp #DefendDACA @justpurpling
#reach: 56385   ( 462nd )
#followers: 8941   ( 165th )
#1
Од 50-ти наваму коа Америка забранува пушење секаде, бројот на пушачи опаднал за 80%
Факт!
Денес ако пушиш те сметаат за примитивец
И треба!
48ReTweets165Favorites·Details
#2
Намалувањето на загадувањето го нема како приоритет во Предлог-Буџетот за 2018. Снајдете се сами хрчки 😒 https://t.co/K1OVFCZ3Nj
15ReTweets32Favorites·Details
#3
"Божји" човек. Истиот оној кој коа му требаше друг вид публуцитет повикуваше да не се убиваат јагниња за Велигден.… https://t.co/pNTET4J6VE
11ReTweets43Favorites·Details
#4
Немаш разбирање за други раси, ставови, религии, непушачи, вегани, феминисти..
Имаш разбирање само за својот шупак пошо и самиот/та си тоа
10ReTweets45Favorites·Details
#5
Коста Рика има амбициозен план да земе награда за нај-еко држава у 2020. Во скоро сите мали места кај што бев куќите се како во Шуто Оризари (сите!), немаат асфалт и минимум инфраструктура, ама сите рециклираат и најпонижувачки те бркаат од секаде ако те видат со цигара 🤗 🇨🇷
10ReTweets38Favorites·Details
#6
Ми се познава по мејкапот колку мразам Халоуин?? https://t.co/UKyVZ60nzN
3ReTweets57Favorites·Details
#7
вмро никогаш бе било позабавно. Ја мислев имаат 0 смисол за хумор, ама у опозиција они да ти биле најсмешни уствари… https://t.co/T8abQmgRQ7
8ReTweets24Favorites·Details
#8
Volcan Arenal, Alajuela province
Млад вулкан
Старост на карпите 7000 год.
1670m. надморска висина
последна ерупција Октомври 2010
Сеа само така си седи и си пафка :)) Се опседнав! Невидена моќ и убавина https://t.co/x9xmKpVTRx
6ReTweets17Favorites·Details
#9
Прп кафе береше по робовските плантажи
Рацете крв и лееја
За таја пуста пелин Арабика
#проезија https://t.co/GPtEAMBvML
2ReTweets28Favorites·Details
#10
Конечно дојде време кога ниеден дркаџија, перверзник и педофил не е поштеден од срам, несигурност, стима и изолација. Дури ни славните и богати.
Се сеќавате како жртвите поминуваа низ сето тоа порано?
Не, а??
Ах, што е убав овој дваеспрв век 🤗
2ReTweets25Favorites·Details
#11
Черга мајкина, мутава, најубава! <3 https://t.co/7bK9vsCVSw
0ReTweets27Favorites·Details
#12
Мразам ја многу работи, ама лажење никад нема да ми се симне од врвот на листата https://t.co/NGWipvoLpI
3ReTweets16Favorites·Details
#13
MAЌEDONYA VO SRCE TO DRUGITE ZA KOA BUЌIRASH AIR TICKETS
IME TO NEGO DAVAME!!1 https://t.co/eHGEVLiQ37
0ReTweets24Favorites·Details
#14
Два дена живеам у куќа на дрво меѓу мајмуни, ракуни, тукани, орли и мрзливци во дождовна шума. Тоа треба да е доволно за да знаете каде Прп ќе се пензионира https://t.co/9ZmT74LF9v
0ReTweets22Favorites·Details
#15
Тешки се првите 50 да ги мјутнеш. После 190 нема веќе разлика. Само ти лета рачето
Намасте 🙏🏼
2ReTweets13Favorites·Details
#16
Можеби е индијанска, а можеби и не. Ама смешничка е, а ја уживам да ќењам бели луѓе у секој даден момент https://t.co/HI8B5yPp8t
1ReTweets15Favorites·Details
#17
Ина соодветен термин и за овие "осетливите" на кои им смета терминот femicide.
Се викаат victim-blamers
https://t.co/3iBQcj7gJy
4ReTweets5Favorites·Details
#18
Седиш надвор, пушиш цигара и те прашуе: извинете, да не имате упаљач?
Неам, со кремен-камен ја запалив цигарава
0ReTweets16Favorites·Details
#19
Какво време дое, треба да избришеме зборови како феминизам, расизам, национализам да не се вреѓаат нежниве и да се вратиме назад во пештери
1ReTweets13Favorites·Details
#20
Сара штази од Пинтиј... овај Сан Франциско де https://t.co/1ejxMLvSRp
3ReTweets5Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Др Арсланагићarslajemenibog33
2Jasna Koteskajasnakoteska25
3Никсонrnixn22
4Canadian Coyotespacebloomp21
5KatttP.katttp18
6Скрачиskraci18
7Jovan Petrovjp_euro17
8Брусница Вејнthebatladym16
9Чорбаџи Јаcorbadzija14
10Poison Ivyhedera_genus13