TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Капуљачата @kapujacata
#reach: 98703   ( 85th )
#followers: 1356   ( 2383rd )
#1
Во школо едно нешто научив, а тоа е...дека на тест попрво ќе ти помогне оној што не знае ништо, од оној што знае се...така е и во животот..
75ReTweets211Favorites·Details
#2
Зошто упорно чекаме луѓе...што нема да дојдат??
79ReTweets188Favorites·Details
#3
На крајот се се сведува на тоа: да имаш кому да му се јавиш, со некој да се насмееш, да раскажеш како ти поминал денот...се друго е небитно.
60ReTweets163Favorites·Details
#4
Времињата се менуваат...
Некогаш немавме телефони и кредит да се јавиме на тие што сакавме....сега и телефони и се.… https://t.co/BM4YVmX4Le
50ReTweets150Favorites·Details
#5
И на крајот ..ќе го памтиме оној со најубавата душа, а не со најубавото лице и тело..
47ReTweets107Favorites·Details
#6
Да ми е да се вратам во 1во оделение, на писмената "Што би сакал да бидеш кога ќе пораснеш?"..
Да одговорам со..
-Среќен
35ReTweets115Favorites·Details
#7
Кај излегуваш вечер?
-Зошто???
Па да се сретнеме, демек случајно...
36ReTweets111Favorites·Details
#8
А кога се јавив и ја прашав:
-Среќна ли си сега,така далеку од мене?
Се расплака....а мене срце ме стегна и затворив....
30ReTweets112Favorites·Details
#9
Во срцето остани чист...ма колку и да е прљав светот..
37ReTweets78Favorites·Details
#10
Би менувал 1 година од животот, за уште 1 минута со неа..
33ReTweets84Favorites·Details
#11
Јас може и ќе се спуштам на твоето ниво, но ти никогаш не ќе можеш да се качиш на моето...
36ReTweets73Favorites·Details
#12
Последна си мисла пред сон...прва наутро.
34ReTweets76Favorites·Details
#13
Јас прегрнувам со срцето...рацете ми се само средство.
33ReTweets78Favorites·Details
#14
Дали сум единствениот кој ги одпоздравува и им се заблагодарува на возачите, кога ме пуштат на пешачки???
24ReTweets89Favorites·Details
#15
Што да ти зборувам, кога срцето не ми го слушаш??
30ReTweets68Favorites·Details
#16
Како да истераш некој од животот...кога баш тој некој бил нешто најубаво, што ти се има случено во животот....
30ReTweets62Favorites·Details
#17
Тоа што ти верувам, не ти дава за право да ме тестираш во секој момент...
29ReTweets60Favorites·Details
#18
Ден после колоквиум.. https://t.co/dlzhMhlCcc
21ReTweets84Favorites·Details
#19
Замисли....да сакавме,чувавме,да се радувавме како што пишуваме...немаше да шетаме сами...Нели?
25ReTweets71Favorites·Details
#20
Колку девојки сме пропуштиле ради таа една...барем вредна да е за сите тие.....вака ко промашен животот испаѓа...
23ReTweets74Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1101от101ot11
2Пепа Јоноаpepajonoa11
3Ани*ani_srcka11
4Тркаљофкаtrkaljofka10
5На Дедо Најпаметниотi_najubaviot10
6Teonateona09907
7bebebebence_malo6
8🐈🐈 Marie 🐈🐈marie_hotcat5
9ZAGORKAtreljara5
10Царевата Ќеркаcarevata_kerka4