TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На Ванчо постариот @karsijak
#reach: 103948   ( 59th )
#followers: 1931   ( 1622nd )
#1
За влакнестиов лепотан бараме женска. Другиот имал, сори. Плс РТ. https://t.co/h43rPyECoG
39ReTweets119Favorites·Details
#2
Силна жена. Независна. Борец...се додека не излезе првата лебарка.
35ReTweets123Favorites·Details
#3
Денес е многу лесно да леташ во облаци. Иди оди по земја да те видам.
38ReTweets97Favorites·Details
#4
Гушни си ги децата од сабајле. Наполнете се со најчистата енергија на светот.
30ReTweets113Favorites·Details
#5
Не се бори да се вклопиш во нивниот свет. Изгради си твој и бирај кого пушташ во него.
38ReTweets83Favorites·Details
#6
#ДоброУтро #еднаемајка Кога ќе те пречека од пат со пита со праз... https://t.co/rNZoO0Em9L
10ReTweets146Favorites·Details
#7
Шајката што стрчи, некој ќе ја закова - Јапонска поговорка
29ReTweets82Favorites·Details
#8
Личноста што ти е во умот пред да заспиеш е или причина за твојата среќа или за твојата тага.
28ReTweets73Favorites·Details
#9
Парите што нема да ги потрошиш додека си жив исто како да не си ги заработил.
25ReTweets75Favorites·Details
#10
Не потценувај на што се е способен човек кога му е замаглена перцепцијата од повредена суета.
30ReTweets59Favorites·Details
#11
Пасивно пушење не е мит. Забраната за пушење во затворени простории, носи резултати веднаш. Еве ги ЕУ препораките п… https://t.co/paSJi1rgYq
26ReTweets55Favorites·Details
#12
Ај па ако не да ги вратиме Османлиите?
20ReTweets63Favorites·Details
#13
Знаеш што? Нема испит. Нема тест. Нема квиз. Учиш за да знаеш. Учиш за да преживееш. Не се битни твоите оцени. Само твојата снаодливост.
16ReTweets71Favorites·Details
#14
Жена ми е многу доблесна личност. Секогаш кривицата прво ја бара во себе. После тоа секако ја наоѓа во мене.
11ReTweets85Favorites·Details
#15
Не им требаат пари. Им треба иднина со љубов и среќа. Бори се за тоа. https://t.co/eUvqInPq7z
7ReTweets87Favorites·Details
#16
Не создавај мислење врз тоа што еден човек прави за себе. Успехот се крие во неговата способност да создаде вредност за другите.
17ReTweets51Favorites·Details
#17
Да ќутеше, филозоф ќе станеше - Стара Латинска.
16ReTweets49Favorites·Details
#18
Поефективно ќе биде да се смириш себе отколку да пробаш да си го смириш детето. Неговата реакција е само емулација на твојата.
11ReTweets57Favorites·Details
#19
Во ред е да се плашиш. Не е во ред да не сакаш да го контролираш твојот страв.
14ReTweets43Favorites·Details
#20
10-15% сива економија и даночна евазија максимум за овие 64.6%. https://t.co/9749BrB0CR
16ReTweets31Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Чорбаџи Јаcorbadzija57
2De Heks 👑sarahshei145
3Evianaveevian44
4Пердуфpikabu0041
5Џотоgiotto_mkd33
6Baze Lazevskibazelazevski33
7Mindрluмbеrmindplumber30
8Боцкалоbocbocbuc27
9Slobodan Jakoskiflavrsavr27
10ЏиЏе.dz1dze26